Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hordhatok horogkeresztes Gyűrüt?

Hordhatok horogkeresztes Gyűrüt?

Figyelt kérdés
Ne menjünk bele abba,hogy szúrja az emberek szemét,csak jogi oldalról érdekel a dolog. Ha rendőr meglátja lehet belőle baj?

2018. júl. 9. 00:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Otthon igen.
2018. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Hordhatsz, én megengedem neked, mert nem tudhatom, hogy miben hiszel és őszintén nem is érdekel, hogy a nácizmus miatt, az indiai, kínai kultúra, jó szerencse, halhatatlanság, stb miatt e. Magánügyed.
2018. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Balra fordulósért a kutya nem fog háborgatni, jobbra fordulósnál lehetnek problémáid.
2018. júl. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1 - Örülök,hogy sikerült megértened a kérdést,nyilván itthon nem szúrja senki szemét és rendőr sem látja meg.

#2 - Nem az a kérdés,hogy te megengeded e hanem,hogy a törvény hogyan vélekedik róla.

Egyébként nem terveztem még konkrétan ,hogy horogkeresztes legyen,csak szeretek úgy viselkedni/mutatkozni,hogy b*ssza az emberek agyát,és hirtelen a horogkereszt jutott eszembe. Azért kérdeztem,mert nyilván a törvények keretei közt kell maradnom.

2018. júl. 9. 00:30
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

#4

Gratulálok az életcélodhoz, hogy miképpen szeretsz élni. :(

Te dolgod.

De ha komolyan gondolod, hogy másokat akarsz ilyesmivel idegesíteni, akkor ne kicsinyeskedj egy gyűrűvel, amit észre sem vesz csak akinek bevered vele az orrát. Vegyél fel egy ilyen pólót és abban grasszálj!

Majd utána írd meg, hogy megérte-e, merta törvény bizony nem azért bünteti - mert bünteti, nem kicsit - az ilyen jelképek viselkedését, mert valakit b@ sza látványa, hanem mert emberek millióinak halálát okozta az eszme ami hozzá kötődik.

Hogy mennyire veszed ezt a jelet magadra, mennyire mutatod meg, hogy vagy sötét vagy mert fogalmad sincsen róla mit jelent, vagy még sötétebb, mert támogatod ezt az eszmét, az már téged fog minősíteni. Hajrá!

2018. júl. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mindenki úgy él ahogy akar,nem?:)

A gyűrűt csak azok látják akiknek "engedem" ,ha egy horogkeresztes pulcsi lenne rajtam akkor potenciális célpont lennék és hiába van f4szom ,egy kisebb csoporttól nembiztos,hogy megtudnám védeni magam. De jó lenne,ha a kérdésnél maradnánk egyébként.

A jelkép egy darab halált nem okozott,az már más kérdés,hogy ki mi lát bele,de a horogkereszt nem Hitleré volt elsőkörben,ő csak "felhasználta". Ajánlom figyelmedbe : [link]

Ahogy már írtam,szeretek lázadni,az nem azt jelenti hogy támogatom (bár a mai világban [szerintem] lenne mit írtani) az "eszmét"...

A "sötét" szerintem te vagy ,te olvasod el a kérdést,te nemtudsz rá válaszolni és te állsz le vitatkozni egy olyan dolgon ami abszolút nem kapcsolódik a kérdéshez.

2018. júl. 9. 00:58
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

"Büntető törvénykönyv §335.

§ Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon

a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."


Szerintem ezen jogszabály fogalmazása értelmezhető jogi ismeretek nélkül is.

2018. júl. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen,koszi:)
2018. júl. 9. 02:04
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen hordhatsz. Én is hordok.
2018. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Úgy lázadsz, hogy ilyen szimbólummal ellátott dolgot veszel fel?

Nem tudom, az én szememben a lázadás nem ezt jelenti, no mindegy.

2018. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!