Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A személyi igazolványt bármely...

A személyi igazolványt bármelyik okmányirodában meg lehet újíttatni? Vagy bejelentett lakcímhez kötött?

Figyelt kérdés

#Személyi igazolvány megújítása
2018. júl. 10. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyikben.
2018. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 10. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ebben azért nem lennék olyan biztos. Pár hónapja akartam Európai Egészségbiztosítási Kártyát csinálni külföldre utazás miatt. Munkából hazafelé bementem a legközelebbi kormányhivatalba, onnan viszont lepattintottak, hogy március óta az ügyek jelentős részét már csak a lakóhely szerinti illetékes hivatalban intézik el. Nem tudom, hogy a személyi igazolványt is belatartozik-e ebbe a körbe. Szerintem előtte mindenképp csörögd fel a hivatalt, nehogy feleslegesen kelljen sorban állnod, mint nekem :)
2018. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as, én pedig 2 hónapja csináltattam személyit, és 3 kerülettel odébb csináltattam.
2018. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kormányablak

Idézet:


A Magyarországon egészségügyi ellátásra jogosult személyek kérhetik Európai Egészségbiztosítási Kártya kiállítását, amely alapján, az EGT-tagállamokban, átmeneti tartózkodásuk idején, minden orvosilag szükséges ellátást igénybe vehetnek, ugyanolyan feltételek mellett, mint az adott tagállam biztosítottjai. A Kártya kiállítását az ügyfél személyesen és írásban is kérheti. A Kártya bármely fővárosi/megyei kormányhivatalnál igényelhető és kiadása térítésmentes, kivéve azon eseteket, ha megsemmisül, megrongálódik, elvész, vagy ellopják. Ilyen esetekben igazgatási szolgáltatási díj fizetendő. A fővárosi/megyei kormányhivatal ügyfélszolgálatán személyesen vagy írásban igényelhető (cím, ügyfélfogadás rendje: www.oep.hu - ügyfélszolgálatok menüpont) személyesen, meghatalmazott útján, kiskorúak esetén a törvényes képviselő közreműködésével. Amennyiben az ügyfél írásban igényli a Kártyát, a fővárosi/megyei kormányhivatal postán küldi meg a kérelmezőnek; a Kártya átvételét a kérelmező a tértivevényen aláírásával igazolja.


Hol intézhetem el?


!!A fővárosi/megyei kormányhivatal egészségbiztosítási feladatát országos illetékességgel látja el.!!


Az-az bárhol az országon belül.


Én hazafelé intéztem el a EEK-t és a személyit is Győrben, pedig az ország másik felében lakom.

2018. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!