Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha youtube-ra feltöltenék egy...

Ha youtube-ra feltöltenék egy videót, akkor mit kellene tennem, hogy ne vegyék le?

Figyelt kérdés
Például, ha egy számit feltöltenék lyrics-el, akkor gondolom a szerzői jogokkal gond lenne, és levennék a videót. Mit kell csinálnom, hogy meghagyják? Elég ha a description box-ba írom, hogy kié a dal, meg ilyenek? Köszi előre is minden választ :)

2018. júl. 11. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A YT rendszere bonyolult és átláthatatlan. Nekem pl évekig fent volt egy dalos videóm, el is ért félmillió megtekintést... Aztán pl forma-1-es részleteket szerettem volna feltenni Palik kommentálással, azokat egyből lecsapta. A Szomszédokból meg jó sok részletecskét töltöttem fel, hónapokig nem zavarta a YT-t, aztán egyszer csak törölték az egészet, és vele a csatornám is. Ami azért is röhejes, mert máig van olyan csati, ahol Szomszédok videókat lehet megnézni, és nem igen hiszem, hogy jogdíjat fizetne az illető. Ja, és az f1-es videóknál próbálkoztam mindennel: tükrözés, logók kitakarása, képkivágás stb. Mindig törölte egyből a rendszer.


Szóval nem tudni, mit és mikor csapnak le.

2018. júl. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hmm :/ és mi a legrosszabb ami történhet ha feltöltök egy ilyen videót?
2018. júl. 11. 01:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg elég kell hogy legyen bár a google bekeményített az utóbbi időszakban, sok videót leszednek teljesen indokolatlanul mivel a googlenek a youtube veszteséges mivel elég sok embernek perkáll, mivel vannak csatornák amelyek lyricet stb tesznek fel híres számokról aminek azért van nézettsége és ha nem rendelkezel szerzői jogokkal hiába írod alája elöbb utóbb leszedik
2018. júl. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan tartalmat gyártani, ami teljesen a tiéd. Nem köteketedésből írtam ezt, már tényleg bármikor törölhetik a videódat bármi apróságért. Egy youtubesnak azért törölték a videóját, mert a GTA IV nevű játékban a rendszer a rendőrautó szirénáját egy Jazz számnak érzékelte.
2018. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne szegd meg a vonatkozó szabályokat. Szerzői jog, reklám, illetve sértő-korhatáros tartalom.


Ha ezeket nem szeged meg, akkor a videód fennmaradhat, bár ez a Youtube is leírja.

2018. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lesz még rosszabb is a Jövőhéten egy új szűrőt tesznek be amit úgy hívnak YouTube Copyright Match,Innét kezdve minden alkalommal, mikor valaki videót feltölt a Youtube-ra, a Copyright Match ellenőrzi, hogy az adott tartalom egyezik-e, vagy nagyon hasonlít-e más, meglévő tartalomhoz. A teljes videót vizsgálja, nem részleteket.

Ha az eszköz talál valamit, akkor a valódi alkotók határozhatják meg, hogy milyen lépések következzenek. Felvehetik a kapcsolatot a koppintóval, vagy egyszerűen kérhetik a YouTube-ot, hogy távolítsa el a másolatot.



Innentől kezdve semmilyen videót nem rakszhatsz, ha meg játékvideót akarsz felrakni akkor kérni kell engedély, Gyakorlatilag tönkretették a Fair Uset is, olvassátok el.

[link]

[link]

2018. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!