Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az ember megvédi a kutyáját...

Ha az ember megvédi a kutyáját/macskáját egy másik kutyától, de annak komolyabb baja is lesz, esetleg elpusztul, akkor felelősségre vonható?

Figyelt kérdés

Az én kutyám nem nagytestű, meg nem is azaz agresszív típus (tacsi).Volt már olyan, hogy az udvarra betévedt egy idegen kutya én meg csak morgást meg nyüszítést hallottam.


Nyilván nem hagyhattam,hogy megölje.


Belerúgtam egyet, meg fém merőkanállal rácsaptam a fejére,(az volt a kezem ügyében éppen) amitől nyüszített egyet és elmenekült.



Na, de mi van, ha a a kutya valakié és emiatt elpusztul?

Felelősségre vonhatnak emiatt?


2018. júl. 29. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha az udvarodon történik az eset, akkor semmi nem lesz belőle, bár közterületen se igazán, ha bizonyítható, hogy megvédeni akartad a kutyádat, és nem direkt megölni a másik ebet. Inkább a másik kutya tulajdonos bosszújától kellene tartani, amit nem jogi úton hajtana végre.
2018. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem ilyen egyszerű az eset.


1. Ha az udvarba be tud jutni idegen kutya, az azt jelenti, hogy a te kutyád is ki tud jutni közterületre. Márpedig azon felül, hogy ez a saját érdeked, törvényes kötelezettséged is ezt megakadályozni.

Tehát meg kell javítani a kerítést, betömni a lyukakat, vagy nem tudom, mi a probléma, de meg kell csinálni.


2. A másik kutya is bizonyára "valakié" - az a valaki pedig súlyosan megszegte a törvényt azáltal, hogy a kutyáját hagyta elkóborolni, vagy még rosszabb esetben szándékosan rakta ki. (Ami pedig tilos az állatvédelmi törvény szerint: a kutya birtoklásával tilos felhagyni. Eladhatja, elajándékozhatja, legrosszabb esetben beviheti egy menhelyre, de nem eresztheti világgá.)


Ennek ellenére ha mondjuk a kutya hazakerülne, és súlyos sérülései lennének, a gazdája pedig megtalálna téged, akkor az nem lenne egy egyszerű jogi ügy, mivel ugye te is ludas vagy. És még ha a gazda nem vonna felelősségre, akkor is ludas vagy, hiszen nem gondoskodtál arról, hogy ne juthasson be idegen állat az udvarodra.

Plusz azért akármi is történt, utánanézhettél volna, hogy merre szalad, mi lesz vele - akár a helyi állatvédő szervezetet vagy menhelyet is értesíthetted volna. Azért mégiscsak egy élőlényről van szó.

2018. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 attól hogy A kutya bejut B kutya nem feltétlenül tud kijutni, egy jó erőben lévő németjuhász pl simán átugrik egy kerítést amin egy tacsi az életben nem jut át.
2018. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogos. :)

Erre nem gondoltam.

Viszont a kérdező úgy írta, hogy "betévedt egy idegen kutya" - ebből inkább az valószínű, hogy nyitva volt a kapu, vagy van egy nagyobb lyuk a kerítésen.

2018. aug. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!