Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavállalóként mit tehetek...

Munkavállalóként mit tehetek bérfizetési probléma esetén ha a fizetési felszólítás eredménytelen volt, jegyzői fizetési meghagyástól meg félek?

Figyelt kérdés

Mit tehetek?

Se júniusra se júliusra nem kaptuk meg a teljes bérünket. Kommunikáció a munkáltatótól semmi, annyit mondtak hogy örüljünk hogy még nyitva van a cég és ennyi fizetés is jött egyáltalán.


Küldtem egy fizetési felszólítás tértivevényes levélben 8 napos határidővel. Válasz se jött rá, pénz meg pláne nem.

Mit tehetek még?


Ott lenne a jegyzői fizetési meghagyás de azt nem merem meglépni mert az felér egy hadüzenettel. Lévén arra vagy fizet vagy perré alakul a dolog ha nem, és annak úgyis az lesz a vége hogy kirúgnak (majd találnak indokot).

De akkor ebben a szituban mit tehetek reálisan?


2018. aug. 10. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Mint sokszor el lett mondva hasonló kérdéseknél: pakolsz, irány Nyugat. Nem, semmit nem tudsz tenni, mivel bármit megcsinálhat a munkavállaló. Ahogy írtad jegyzői fizetési meghagyást hiába csinálsz, perré alakulna és amúgyis kirúgnának valami indokkal.

Igen, ez Magyarország, és igen, ilyeneket simán megcsinálhatnak a cégek. Közmunkában inkább ne is akard megtudni miket művelnek le.

2018. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp jegyzői fizetési meghagyást választanám és ha kell perre mennék.

A baj az, hogy mindenki így gondolkodik,

-hagyjuk rá majd lesz valami

-Ez nem megoldás, sok cég ezért tehet meg ezt, igenis lépj hivatalos útra, közben keresd az új munkahelyed.

2018. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

,,A baj az, hogy mindenki így gondolkodik,"


Nem, a baj az, hogy a bíróságok a munkáltatóknak kedveznek. Mehet nyugodtan perre, nem nagyon fog nyerni, mivel itthon olyan jogi kiskapuk vannak, amivel mindent megúsznak.

2018. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én elsőre azt próbálnám meg, hogy írok száz-kétszáz trollkérdést a GYK-ra, az biztos segít.
2018. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak azt tudod tenni, hogy azonnali hatállyal felmondhatsz emiatt.
2018. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na de épp a felmondást/kirúgást akarom mindenáron elkerülni mert hova mennék innen. A közmunkába?

Akkor inkább maradjon ez.

2018. aug. 10. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, rengeteg munkalehetőség van - max. ingázni kell vagy költözni. Nagyot változott a világ az utóbbi 5-10 évben több szakmát illetően is.

Egyébként nyugodtan kérheted a fizetési meghagyás kibocsátását a KÖZjegyzőtől - hiszen a cég szerződést szegett, így elvileg el kell ismernie a tartozást; ha pedig időhúzás céljából ellentmond (azt sajnos nem kell megindokolni), akkor a perben nem tudja bizonyítani, hogy megfizette az elmaradt munkabéreket. (Ha meg idő közben rendezi, akkor megszüntetheted az eljárást.)


Egyébként meg eredményesebb talán, ha a dolgozók összefognak, nem egyesével kérdezősködnek meg írják a felszólításokat, hanem közösen egy levelet, amelyben tárgyalásra szólítják fel a munkáltatót x napon belül; ennek elmaradása esetén pedig belengetik a tömeges rendkívüli felmondást. Na, majd akkor örüljön a cég, ha utána is tud működni...

2018. aug. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Egyébként nyugodtan kérheted a fizetési meghagyás kibocsátását a KÖZjegyzőtől "



Csak egy kérdés. Csak egy... Ha én ma jegyzői meghagyást kérek, azt a főnököm holnap megkapja--- nekem még holnapután be kell mennem dolgozni???


Na ez a kérdés.


(A válasz: nem, nem kell. Úgy vágnka ki abban a szent pillantban mint a fosos macskát)

2018. aug. 12. 09:21
 9/10 anonim ***** válasza:

1. A fizetési felszólítás miatt sem vágott ki.

2. Tanuld már meg, hogy KÖZjegyző. Teljesen más, mint a jegyző.

3. Ha mégis felmond, nem veszítesz semmit, kisezer munkahely van, mint írtam már.

4. Ha rendkívülivel mond fel, azt indokolnia is kell. Ha az indoklás nem valós, azaz bekamuzik valamit, akkor viheted az ügyet a munkaügyi bíróságra; és ott a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy a rendkívüli felmondás valós indokokon alapult, és jogszerű volt.

Ennek híján neked megítélik az elmaradt béredet a jogtalan felmondás dátumától kezdve az ítélet dátumáig, plusz még esetleg egy kis kártérítést is kérhetsz.

Egy ismerősömnek szabálytalanul mondott fel a helyi önkormányzat (!!!), mint munkáltató - nem hagyta annyiban, és közel 1 millió forintot kapott (x havi bér + kártérítés).

5. Ha mindezek ellenére félsz, akkor írtam már: fogjatok össze a többiekkel.

Ha csak nyávogsz/nyávogtok, attól nem lesz jobb, keményen kell fellépni.

2018. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem veszitek semmit ha felmond???? hahahahaha....

de veszitek. az egyetlen helyet vesztem el a vilagon,ami hajlando engem alkalmazni. hova megyek a kozmunkaba? hat max oda,de annal meg ez is jobb

2018. aug. 12. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!