Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges egy külföldön...

Lehetséges egy külföldön tartózkodó magyar állampolgárt a helyi jog szerint halálra ítélni?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki vádolna, a kérdést mindössze érdeklődésből teszem fel, semmi hasonló szándékom nincsen.

Főleg olyan esetekre érdekel, ami pl. Magyarországon, és a világ nagy részén legális.

Pl. Iránban alkoholfogyasztásért szabható ki halálbüntetés tudtommal.

De akár olyan bűncselekménnyel kapcsolatban is érdekelne, amit Magyarországon is büntetnek.


2018. aug. 21. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem igen. Az adott országban az adott ország törvénye szerint kell élned, és ha nem tartod azt be az adott ország törvénye szerint leszel elítélve.


Pl Oroszországban/Törökországban simán lecsukják a külföldi újságírokat(pláne a németeket), ha azok az ország vagy a vezetövel kapcsolatos kritikát írnak az országon belül...

2018. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Simán. Szingapúrban szoktak ilyen balhék lenni, mert ők simán halálra ítélnek kábszercsempészés miatt.


A helyi törvényeket be kell tartanod.


(Az iráni példád nekem gyanús, szerintem helyieket sem szoktak ilyenért halálra ítélni, de ez lényegtelen)

2018. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedned semmi köze az utazáshoz. Segítek neked, hogy valami olyan csoportba kerülj át, ahol az emberek nem utaznak, de sokat okoskodnak helyette.

Politika megfelel????

2018. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!