Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit kell fizetnem a...

Mennyit kell fizetnem a bírósági végrehajtónak, ha 400 ezer ft-ot szeretnék behajtatni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az adós visszafizeti, de mi van ha nem tudják rajta behajtani. Nagyságrendileg szeretném tudni, hogy 400 ezer forint esetén kb. mennyit kell megelőlegeznem, az 1%-os illeték megfizetésén túl, mert nincs sok pénzem és ha 10-20 ezer, akkor hagyom inkább, mert lehet, hogy be sem tudják rajta hajtani. Akkor meg még azt is bukom.
2010. jún. 21. 12:39
 1/5 bp1985 ***** válasza:
Ha nem pénzt hajtanak be, akkor elviszik a tv-t, hűtőt, szekrényt, ágyat, stb. Majd árverezésre kerül. Miután eladták, utána fizetnek ki belőle téged. Az árról nem tudok, de kérdezz utána olyantól, aki ezzel foglalkozik.
2010. jún. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy ennek a gyereknek aztán tényleg semmi nincs a nevén. Kifejezetten ügyel rá. Nem csak nekem tartozik.
2010. jún. 22. 07:48
 3/5 bp1985 ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Nekem is volt ilyen, bár szerencsére kevesebbet buktam be. Ha nincs a nevén semmi, akkor nem sok esély van rá, hogy megkapod. Ha még papír sincs, akkor meg alapból veszett ügy, mivel 1 állítás 1 tagadás.
2010. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Papírom van, közjegyző előtt elismerte a tartozását. A gáz csak az, hogy tényleg semmi nincs a nevén, viszont vannak bankszámlái, amin nagy összegű pénzforgalmak vannak, gyanítom a nevén vannak a bankszámlák, csak hát én ezt nem tudom, hogy hol melyik banknál, és nem tudom azt sem, hogy ezt egy bírósági végrehajtó ki tudja-e nyomozni.

2010. jún. 24. 08:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként egy újabb változás. Már nem a bíróságra kell benyújtani a végrehajtási záradékot ilyen esetben, amikor közjegyző előtt elismert tartozásról van szó, hanem a közjegyző ad egy végrehajtási lapot, azt ki kell tölteni, visszavinni neki és ők adják ki végrehajtásra az ügyet.
2010. jún. 24. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!