Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyilkosságnak számít egy...

Gyilkosságnak számít egy halott lelövése?

Figyelt kérdés
Egy krimiben (Columbo) azt állítják, hogy a gyanúsitott nem büntethető, mert bár meg akarta ölni az áldozatát,
2018. aug. 27. 13:59
 1/6 A kérdező kommentje:

(folytatás:)

de akkor az már halott volt. Csak persze ő azt hitte, csak alszik.

Ez tényleg így van? Mo-n is?

Azért az furcsa, hogy a "gyilkossági kísérlet" szerintem megvolt...

2018. aug. 27. 14:02
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem.Én is rúgtam már döglött macskába, mégse vagyok állatkínzó.
2018. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem számít annak, de ha az elkövető bevallja, hogy ő azt hitte, még él, akkor a szándék megvolt, arra azért kaphat valamennyit, csak nyilván enyhébbet.
2018. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Az adott ország törvényeitől függ. Ha nem tudtad, hogy halott és abban a hiszemben lőtted le, hogy él, akár gyilkosság is kihozható belőle, de legalábbis gyilkossági kísérlet. De az is lehet, hogy semmit sem kapsz érte, bár ez nem logikus, hiszen ha mégis élt volna, szemrebbenés nélkül megölted volna, tehát a szándék megvolt benned, aktívan cselekedtél és nem rajtad múlt, hogy mire odaértél, már nem élt.
2018. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Ezt úgy hívják "alkalmatlan kísérlet", és bár büntetendő, a büntetés korlátlanul enyhíthető, de akár mellőzhető is (bírói mérlegeléstől függ), ha alkalmatlan tárgyon - pl. halott emberen - követik el.
2018. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Max hullagyalázás.

Mondjuk ez érdekes kérdés hogy mivan ha azt hitte csak alszik.

2018. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!