Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bejelenthetem magam az albérle...

Bejelenthetem magam az albérletbe úgy állandó lakcimre ha a tulaj nem irja alá de van kettőnk által aláirt megállapodás?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Magadat csak a saját tulajdonú ingatlanodba jelentheted be.

Más tulajdonában levő ingatlanba lakcím bejelentésekor a bejelentő lapot is alá kell írnia a tulajdonosnak és ha jól értettem egy régebbi kérdésnél a válaszokat meg a kormányablak szövegét a lakcím bejelentéséhez szükséges dolgokról, akkor még személyesen is ott kell lennie, és bizonyítania kell, hogy az övé az ingatlan. de ez tóbbi lehet, hogy nem így van.

2018. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Elméletileg be, gyakorlatilag meg nem biztos, hogy az ügyintéző engedi
2018. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bejelentkezhetsz a bérelt lakásba, a tulajdonosnak nem is kell aláírnia, hiszen a bérleti szerződés feljogosít a lakás használatára. Abban viszont már nem vagyok biztos, hogy lakóhelynek is beírhatod, nem csak tartózkodási helynek.
2018. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van szabályos bérleti szerződésed, akkor a tulaj engedélye nélkül is bejelentkezhetsz.
2018. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!