Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Néhány kérdés a Jogtanácsos...

Néhány kérdés a Jogtanácsos állásról?

Figyelt kérdés

Jogot hallgatok már 3.éve, és vállalati jogász / jogtanácsos szeretnék lenni.

Ha esetleg olvassa ezt valaki aki jogtanácsos, vagy tisztában van témával, örülnék, ha segítő válaszokat, útbaigazítást adna!

Nem ismerek jogtanácsosokat, ezért teszem fel itt a kérdéseimet.


1: Milyen pályát kell bejárni?

Tehát, hogy mi legyen az egyetem után? A szakvizsga az alap, tervben van, és van már angol középfokúm is. A kérdésem itt az lenne, hogy szakvizsga után milyen állásokat pályázzak meg, hogy vállalati jogász lehessek, tehát mik számítanak nívós tapasztalati forrásnak? (ha a jogtanácsost, és a vállalati jogászt esetleg keverem (ha két külön dolog), bocsánat, tapasztalatlan vagyok még, de tanulóképes)

Úgy tudom, hogy a legtöbb álláshoz 1-3év tapasztalat az elvárt. Ezeket hol szerezzem meg, hogy "passzoljon" ehhez a pályához? Mert úgy tudom például, hogy közigazgatásban szerzett tapasztalat nem használható ilyen téren, és talán büntetőjogban szerzett sem, nincs "átjárás".


2: Mennyi kezdő fizetésre számíthatok egy ilyen pályán?

Rémtörténetek terjengenek a neten 130 ezres minimálbérről, ugyanakkor hallok emberektől 280-300 ezres kezdéseket is. Ilyen tág intervallumban helyezkedhet el a kezdő fizetés? Ez azért "érzékeny téma" nálam, mert vannak "jogi assziszten felsőoktatási szakképzés" és "igazságügyi igazgatási alapszak" végzett nem diplomás ismerőseim, akik kezdésként többet keresnek a szakmájukkal (vagy hasonlóan), mint a fent leírt 130 ezres fizetés. Ez engem nem azért zavar mert sajnálnám tőlük, de úgy gondolom, az 5 éves képzésnek és kínzásnak és diplomának talán kifizetődőbbnek kéne lennie, mint az a 2 éves képzés.


3: Mi az, ami előnynek számít egy ilyen karrierben? Persze tudom, a tapasztalat, (amit még nem tudok hol érdemes megszerezni, ugye), de gondolok itt a nyelvvizsgák számára esetleg, vagy bármi más ami előnyhöz juttathat? (Nem, nincsenek ismerőseim felsőbb körökben, sajnos ez az út kizárva).


Tehát ha valaki tudna nekem tanácsokat, vagy útbaigazítást adni ehhez a karrierhez, azért nagyon hálás lennék!



2018. aug. 31. 12:41
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
2. A fizu jogtanácsosként azért már nem rossz, de az addig vezető utón nem fogod hülyére keresni magadat, az tény. 300+ nettót jogtanácsosok már megkapnak a tapasztaltaknak akár 7 számjegyű is lehet a fizetése, de addig amig ide eljutsz azért sok víz lefolyik még a Dunán.
2022. júl. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!