Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki drónnal repül a...

Ha valaki drónnal repül a kertem felett, feljelenthetem? Mi fog történni?

Figyelt kérdés
A kertem felett ilyen 8-10m magasságban repült egy drón, az engedélyem nélkül, és kukkolta a házat és a lakást. Ilyenkor mit csináljak? Tudom hogy honnan szállt fel, és van videó bizonyítékom róla hogy ott volt.

2018. szept. 2. 11:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
72%

Hányszor volt ilyen?

Előbb talán kérd meg azt aki a drónt repteti, hogy ne a kerted felett használja. Nem kell rögtön feljelenteni.

2018. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Én mindenképp feljelenteném, még nem régi ez a dolog, ki tudja, mi lesz belőle. De még ha nem is lesz sikeres a dolog, talán leszokik erről, ha állandóan feljelentik.
2018. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

A drónnal kapcsolatos jogok még kiforratlanok. A technológia polgári felhasználása körül is sok ellentmondás van, ugyanolyan meggyőzően támogatható a használata, mint a tiltása (hasonlóan, mint a kocsikba szerelt kamera esetében.)

Nem tudom alátámasztani paragrafushely megjelölésével, de nézetem, tudásom szerint arra nem kell engedélyt kérnie, hogy feletted átrepüljön, de fotózni/videózni nem megengedett.

Viszont itt a bizonyítási kényszer a tiéd. Az átrepülést sem tudod bizonyítani, mert legfeljebb egy drón látszik a felvételen. Ami vagy azé, akire gyanakszol, vagy nem.

Ha ő azt mondja, nem ő volt, semmivel sem tudod (törvényesen) bizonyítani. S ha egy fényképező eszközzel felszerelt szerkezetről is van szó, nem biztos, hogy készített felvételt. Ezt is neked kell bizonyítanod. Hogyan? S milyen felmutatható kár keletkezett ebből?

2018. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Ja, s amit a végén írsz: Ha olyan felvételed van, amin látszik a pilóta, akkor te is megsértetted az ő jogát.

Mérlegelés kérdése, hogy ez felülírja-e az ő egyéni érdekét. Ez a bíróság döntése.

2018. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Fel. Semmi.
2018. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Mindenki mindenkit feljelentgethet ,csak nem lesz belölle semmi. Nem tudod bizonyítani ki vezérelte a drónt,hacsak nem tudod kamerával lekövetni az útját addig amíg fel nem veszi valaki a földről és az a személy beazonosíthatóan rajta lesz a felvételen. Az hogy szerinted ki irányította Jóskapista vagy annak a sokadik gyereke az nem mérvadó.


Ha nagyon zavar ,dobd le egy kővel vagy légpuskával pukkantsd le ,akkor majd előkerül az aki irányította és majd ő jelentgethet fel ha akar ,viszont akkor egyből ellentámadásba tudsz lendülni tiltott légtérhasználat és magántulajdonra való behatolás plusz kamerázás okán aztán egyből lelohad a lelkesedése :D

2018. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azóta nézelődtem a neten, és azt találtam, hogy ha ilyen esetben rendőrt hívok, akkor a rendőr köteles lefoglalni a drónt, mivel engedély nélkül repült magánterület, illetve közterület felett.


#3 nem készült videó a drón birtokosáról csak arról hogy a kert felett lebeg, és körbefordul lassan.


#6 elkezdtük dobálni a drónt, de el nem találtuk sajnos, a pilóta viszont abban a pillanatban előkerült és elkezdett üvöltözni, hogy mit képzelünk hogy a 4 millió forintos drónját kavicsokkal dobáljuk. Csak ment az ugatás, de megmondtuk neki hogy ha legközelebb berepül a kertünkbe akkor rendőrt hívunk.

2018. szept. 2. 14:04
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Akkor jól csináltátok,a dobálással mindíg előkerül az addig lapító tulaj is ..Mellesleg 4 milliós drónhoz (kötve hiszem hogy annyi,bár lehetséges) már kell légtérhasználati engedély és azt a magánterületed felett nem adják meg .Szóval nyugodtan hívj rendőrt aki majd szépen megbírságolja a kukkolót.
2018. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Legközelebb azt is mondjátok neki, hogy rettenetesen téved, sőt rágalmaz. Ti csak a levegőbe dobáltátok a kavicsokat, mert a ballisztikus pályamozgást tanulmányoztátok.

(megjegyzés: sikert akkor könyvelhettek el, ha ütközéses pályamódosulást is tudtok tanulmányozni - nagyon hasznos tudás az életben)

2018. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Valamit rosszul találtál akkor, mert a rendőrnek a légi járművekre nincs jogköre. A házad felett repülés pedig légi jog, hiszen a légtér nem a tiéd. Vagy te az Emirates A380-t is feljelented ha áthúz a ház felett?

Ne legyél am paranoiás, nem téged kukkol a drón. Mit nézne rajtad, mi olyan érdekes az életedben? Ha drogot termesztesz, vagy pénzt hamisítasz, tedd a pincében. Szexelni a hálószobában kell, nem a teraszon. A többit meg hogy mit lát kint, nem leszarod? Olyan gyenge minőségű kamera képet lát hogy egy folt vagy csak a kijelzőjén, nem lehet kivenni az arcvonásaidat... Semmit nem tudsz tenni a gép ellen, esetleg a légügyi hatóságnak jelentheted a dolgot. De ők meg leszarják a drónokat, ezek semmiségek.

2018. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!