Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári perben szeretne...

Polgári perben szeretne kártérítést leverni rajtam a megbízóm. (Megbízási szerződés) Mi fog most történni, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi fog történni, ügyvédre meg nincs pénzem.

Mi fog történni első lépésben, kapni fogok egy levelet?


21/F


2018. szept. 5. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha megegyezel vele valahogy, mert ha neki van igaza, akkor nem csak a követelését kamatostól, hanem a perköltséget is rád verik.
2018. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aránytalanul sokat követel szerintem, aminek semmi jogalapja sincs, több mint az egész megbízási díj.


Ha ő nyer, mennyi lehet a perköltség arányaiban? 100 e forint körül?

2018. szept. 5. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a perköltséget nem tudom, de érdekelne, hogy pontosan miért akar perelni, és mekkora összegre, ha nem titok.
2018. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem titok, leírom, megköszönöm, ha véleményeznéd.


Egy weboldal elkészítése volt a megbízás tárgya, viszont nem neki készült volna, hanem őt is megbízáták a weboldal elészítésére, így kvázi alvállalkozóként kaptam meg a munkát.


Én nem akartam bajt, ezért kikötöttem, hogy a kötbért 300 ezerben maximalizáljuk, hogy ne legyen nagy károm, ha bármi balul sül el.


A leadási határidőhöz közel látva, hogy nem fogunk elkészülni időben, (én nekem nem volt időm 8 órában foglalkozni vele) felvetettem, hogy visszaadnám neki a projektet, hogy fejezze be ő, mert én nem leszek meg időben vele.


Erre kaptam egy 350 ezer forintról szoló kötbér igényt tőle és egyben felbontotta a szerződésünket, hivatkozva arra, hogy én visszaadtam neki a projektet.


Már két részről kaptam előleget, ezt is meg akarja támadni, hogy nem úgy működik, mint ahogy kellene.



Mondtam neki, hogy ekkora kötbért nem is szabhat ki, hiszen 300 ezerben maximalizáltuk, de erre azt mondta, hogy mivel neki emiatt vissaz kellett mondania a szerződését a megbízójával: fél millió meghiusulási kötbért kell fizetnie, amit velem akar károkozás címén megfizettetni. Állítása szerint számlával tudja igazolni.

2018. szept. 5. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván túl vagy rajta, de semmit nem tehet veled. Ennyi.
2019. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, így van, fenyegetőzött egy jó darabig, hogy ha anyagilag rosszul is jön ő ki, akkor is le fog engem nullázni.

Végül beadta a derekát és megegyeztünk, hogy visszafizetem az előlegéből a felét. (a másik felét kifizettem annak, aki nekem bedoglozott a projektben)

2019. júl. 15. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!