Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előzetes letartóztatás esetén...

Előzetes letartóztatás esetén a vádlottat ugyanabba a börtönbe zárják, ahol már "ülnek"?

Figyelt kérdés

Vagyis a gyanúsított ugyanúgy kap egy cellát, ahol cellatársai is vannak, bezárják a bűnözők mellé? Mert elsőfokon még csak megalapozott gyanú áll fenn, vagyis az még nem a büntetés. A vizsgálat során még kiderülhet a gyanúsított ártatlansága. Szóval elvileg akár 5 percen belül jöhetnének értem most a rendőrök, mert meggyanúsítanak valamivel, és bedughatnak bűnözők közé fél évre?


Vagy előzetes letartóztatásnál valamiféle fogdába küldenek?


(Nem követtem el semmit, csak érdekel)



2018. szept. 5. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem és pont ezért, amit írsz.

Szarul jönne ki, hogy beraknak, nem csináltál semmit, de közben meg a többiek csicskáztatnak.

2018. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szegeden a Csillagban vannak az előzetesek... azt nem tudom, hogy külön vannak e választva az elítéltektől
2018. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárnak börtönbe, de a fogda ha lehet, még annál is rosszabb.
2018. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Utána néztem, Szegeden úgy van, hogy a rendőrség által elrendelt őrizetbe vételt azt magában a rendőrség épületében hajtják végre, az előzetes meg Dorozsmán van, a tényleges elítéltek meg a Mars téri épületben vannak, a szabadulás előtt állók nem sokkal pedig Nagyfán vannak. Máshol nem tudom hogy megy.

2018. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah, kimaradt, előzetes lehet házi őrizetben is, ehhez azonban több feltétel kell (technikai lehetőségek, a gyanúsítottnak van e rokona, stb.)
2018. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Az előzetesen letartóztatottakat ugyan úgy büntetés-végrehajtási intézetekben őrzik, mint a jogerősen elítélt fogvatartottakat. Ennek egyébként utána is tudnál olvasni. Előzetesen letartóztatott fogvatartottaknak általában egy ún. előzetes/megyei ház ad otthont. Azonban megőrzésre, tárgyalás idejére be vannak zárva szintén jogerős fogvatartottak is. Viszont léteznek elkülönítési szabályok, amik kimondják, hogy ki kivel találkozhat vagy éppen kivel nem. Pl. sétára biztosan nem fognak egy előzetest és egy jogerőst levinni, mintahogy bűntársakat sem stb...Fenti hozzászólónak pedig, Nagyfán nem csak a szabadulás előtt álló népeket tartják. Ott általában a rövid ítéletes börtön fokozatú fogvatartottak vannak, valamint a kórházi ápolást igénylők (ez lehet börtön, fegyház és fogház is).

2018. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!