Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire jogos ez, hogy sima...

Mennyire jogos ez, hogy sima internet szolgáltatós (digi) ügyfélszolgálatosok az én internetes előzményeimet nézegetik?

Figyelt kérdés

Digi-nél internet hibát jelentettem, ezt már kijavították. Aztán az egyik dolgozó előadta nekem, hogy ilyenkor ők megnézik, hogy én milyen oldalakat nézegetek, pl nem néztem-e valamilyen vírusos videót, vagy illegális tartalmat. Videó nem tud vírusos lenni, csak a weblapon lehet kártékony script, de mind1. (több száz linket csak úgy végigfutnak persze)


Kérdeztem tőlük hogy nincs-e ennek valami jogi korlátozása, mert én másképp tudom. Akkor már (hiba) bejelentés helyett feljelentésről beszélt. De arra se válaszolt, hogy pontosan milyen részletességgel látják, csak beszélt össze vissza, mint a digi-sek általában. Meg hogy őt nem érdekli.


Ilyen ügyfélszolgálatos munkához csak egy érettségi kell, meg "jó kommunikációs képesség", ami azt jelenti, hogy akármit mondasz, ugyanazt felelik egymás után 10x, akkor is ha nem tudják miről beszélnek, nincs igazuk, de még akkor is ha ők is tudják hogy hülyeséget beszélnek.


Mennyire jogos ez így? Nekem nincs jogom tudni azt hogy mit tárolnak rólam? "Az én védelmemben" <- Ezt a szöveget már hallottam valahol...



2018. szept. 6. 15:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha a technikát választod akkor ez hozzá tartozik, fogadd el, az figyel le aki akar. Egyszer nézd meg, inkognitó ablakra váltasz a böngésződbe : Tevékenysége továbbra is látható maradhat a következők számára:

A megtekintett webhelyek

Munkaadója vagy iskolája

Internetszolgáltatója

2018. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

hát... teljesen igazad van. Az más kérdés, hogy tudsz-e tenni ellene valamit.


Én ezért használok VPN-t állandó jelleggel. Nem mintha bármi illegálisat csinálnék, de jobban örülök, hogy ha még a szolgáltatóm sem ismeri az internetzési szokásaim. Havi 1000-2000Ft nem sok érte.

2018. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6%
Ezért jó a hackereknek, meg a számtechez rohadtul értő embereknek, ha tehetném én is sunyiskodnék pár embernél, ne félj, olyanoknál akik megérdemelnék bizony.
2018. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
akkor még szerencse, hogy tök hülye vagy a számítástechnikához...
2018. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az egy dolog hogy tárolják, ezt eddig is tudtam. De túl egyszerű az alkalmazottaknak hozzáférni az adatokhoz. Érdekes, a weblapok folyamatosan kérdezgetik, hogy engedélyezem-e a sütiket. Ők meg csak úgy nézegetik hogy én milyen youtube videót nyitottam meg. A szerződésben nincs ilyen rész, hogy bármelyik buta kis dolgozó hozzáférhet.


Vpn: Szerintem nem sokat ér.

2018. szept. 6. 15:42
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Az lehet hogy szerinted nem sokat ér, viszont ez nem vélemény kérdése. Mihelyt a forgalmad átereszted egy közbülső gépen a szolgáltatód nem fogja tudni, hogy milyen weblapokat látogatsz vagy milyen file-okat töltesz le, csak annyit lát, hogy jön egy csomó - számára ismeretlen - adat egy bizonyos IP címről.
2018. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen most olvasom hogy mindenhol ezt írják. Androidos free vpn ér valamit? +tor browser pc-re, úgy hogy a telefon osztja a netet.


Azt is írják hogy a https kapcsoltatot alapból nem tudják követni, pl ha rákeresek googlen valamire, akkor is csak annyit látnak hogy google.hu.

2018. szept. 6. 15:58
 8/19 anonim ***** válasza:

A TOR mindenképpen jó de borzasztó lassú illetve természetesen csak a böngészőn átmenő adatokat titkosítja. Vagyis ha bármilyen más alkalmazáson keresztül jön adat, akkor azt láthatja a szolgáltató.


A Free VPN-t nem ismerem, de abból kiindulva, hogy nincsenen ingyen ebéd különösebb reményeket nem fűznék hozzá. Utána kell nézni a dolgonak, de ez már nyilván a te dolgod.


Én IPVanish-t használok ami jelenleg az egyik legbiztonságosabb. Nem tudom mennyi, 27 dollárt fizetek érte három havonta, de meg lehet úszni 6.5-ből is ha egész évre előfizetsz. Legközelebb én is így csinálom. Már kb 7-8 hónapja használom és csak nagyon kevéssé lassítja az internetem.

2018. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mennyi, 27 dollár három havonta"


A nem tudom mennyit ne vedd figyelembe. Elöször azt akartam írni, de aztán gyorsan megnéztem az oldalukon :)

2018. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Digi-nél internet hibát jelentettem, ezt már kijavították. Aztán az egyik dolgozó előadta nekem, hogy ilyenkor ők megnézik, hogy én milyen oldalakat nézegetek"


Ez így alapból több sebből vérzik.

1. Ha a szolgáltatónál lépett fel hiba pl nincs internet akkor miért nézegetné a Te előzményeidet, semmi köze ahhoz hogy mit nézel a neten.

2. Ha a géped lett vírusos és ezért lépett fel !csak nálad! net hiba,

hisz nem is tudnád megfertőzni az egész digi hálózatát otthonról.

Akkor gondolom valami otthoni táv segítséget/szervizelést kértél, ebben az esetben elsődlegesen a vírust irtják ki, és annak beszerzéséről persze lehet hogy kutakodnak -bár szerintem ehhez kérik a beleegyezésed-, és ebben az esetben igen megnézhetik a böngészési előzményeket.


-Szóval, áruld el az igazságot, mi is történt pontosan?

2018. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!