Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 13. cikkely - tulajdonképpen...

13. cikkely - tulajdonképpen mit is várhatunk, ha ez átmegy a második szavazáson?

Figyelt kérdés

Éjjel megszavazták és átment - ha nem lenne elég, hogy az elmúlt időben kismilliószor ugrott a képembe az "Ez a tartalom nem elérhető a te régiódban" felirat, akkor most biztos, hogy elrontom a gyomrom a sok copyrighttal. A jóból is megárt a sok, de ez egyeseknek nem tűnik fel.

Ha jól értem a törvényt, akkor ha tegyük fel, egy hiperlinket posztolnék valamilyen fórumra, akkor nem én lennék felelősségre vonva hanem az adott fórum, és ez pénzbírságot is vonhat maga után (no persze nem nekem, hiába én posztoltam..). Szerintem várható, hogy egyes weboldalak inkább letiltják a hozzáférést az EUsok számára, minthogy átgondolják és átdolgozzák az oldalt magát - itt nem az órásokra gondolok mint a youtube vagy a google, hanem a kisebb oldalakra, akiknek egyrészt nem éri annyira meg az EUban működniük, másrészt kockázatos lenne számukra az, hogy bármikor beperelhetik őket az EUs felhasználók miatt.

Ami a youtubeot, googlet, twittert, wikipédiát (stb.) illeti, szerintetek milyen mértékű változásokat fogunk látni? Elméletileg ez a csoda a készítők jogait védené, és nem fogja korlátozni a tartalomgyártók (youtuberek, például) lehetőségeit, de szerintem nagyon is korlátozni fogja őket, és rengeteg csatornát fog lehúzni a lefolyón.

Úgy látom, mintha gyakorlatilag vaskapuk mögé akarnák szorítani az európai internetet. Értem, hogy elméletben ez megvédené az alkotókat, de szerintem inkább mindent bezár, elzár a világ elől. Már a 7-es cikkely is jól feldarabolta a Néppártot, és most még el is izoláljuk magunkat Amerikától az internet terén, mindent korlátozunk, az EU mindent kontrollálni akar, ráadásul a (túlreagált vagy nem túlreagált) migránsprobléma is itt van a nyakunkban az erősödő rasszizmussal - tiszta világháborús feelingem van tőle. Ezzel egyedül én vagyok így?

A 13. cikkelyre visszatérve, mi a véleményetek róla?

És ha már a témánál vagyunk - tud valaki valami olyan bővítményt, amivel Amerikából nézhetem meg az adott tartalmat?



2018. szept. 13. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már a 11. cikkely megöli elvileg az internetet. Az internet eleve a linkekre épül. Például ezt az oldalt se linkelheted majd be bárhol. Ez az eredeti szerzőknek is rossz mert csökken majd az olvasottságuk. Mindenkinek rossz. Megkerülhető ha az oldal üzemeltetője egy nyilvános nyilatkozatban engedélyezi mindenki számára az oldalai linkelését. Eddig is voltak olyan oldalak ahol tiltották az anyagukra hivatkozást vagy bármilyen tartalom megosztását az oldalukról.


A 13. cikkelyt betartani lehetetlen lesz. Hogy a szűrőd össze tudja hasonlítani a feltöltött tartalmat a jogvédettekkel ahhoz rendelkezned kell az összes jogcédett anyagból mintával. De hogy lehetne meg neked a létező összes jogvédett tartalom az összehasonlításhoz ha már ezzel eleve te is törvényt sértenél?

Legfeljebb úgy ahogy eddig. Csak akkor tudod szűrni ha az eredeti szerző már feltöltötte a saját eredeti tartalmát az oldaladra. De ez is kijátszható a tartalom eltorzításával. Vagy ha az eredeti szerzőnek nincs anyaga az oldaladon de jelentette hogy valaki más feltöltötte.

Itt egyértelműen arra megy majd ki a játék hogy megkopasszák a büntetésekkel a nagy szolgáltatókat mint a google vagy a facebook.


Ez az a tipikus hiba amikor a pénzéhes de a témához hozzá nem értő (mert ahhoz informatikusok kellenének) jogászok saját maguk találják ki a törvényeket.

2018. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már bocs ha kicsit vulgáris leszek, de nagy ívben sz..ok rá!

Nekem ott a TOR az onion hálózattal, a kamu IP-mmel (amit tetszés szerint módosítok) oda lépek be ahová akarok!

Jót röhögök a chrome-osokon!

Nekem nincs "régió-kód".

2018. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem igazan zavar. Amire eddig hasznaltam a netet, arra ezutan is tudni fogom korlatok nelkul.
2018. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Remélem az nCore és a többi hasonló oldalak nem fognak bezárni, még az online filmes oldalak se.

Milyen rossz lenne már csak emlékezetünkbe lenne a ingyen letöltés.


Fizetős legális oldalak meg nem érnek semmit, alig van fent rajtuk film zene, és később le is törlik őket mert kell a hely az újaknak.

nCore-n meg sok minden fent van, sok filmet köszönhetek nekik.

Remélem olyant ki találnak hogy torrent fájlokat titkosítsák és sms-be kapnánk kódot ingyen.

Olyan jó esténként meg nézni a Rex felügyelőt Tobias Moretti részeket.

Liliomlány, Paula és Paulina, Bűbájos boszorkák, meg sok horror filmet is köszönhetek nCore-nak.

2018. szept. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!