Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy dalt hogyan helyeznek...

Egy dalt hogyan helyeznek szerző jogi oltalom alá?

Figyelt kérdés
Valamiféle hivatalt kell felkeresni vagy hogy működik ez?

2018. szept. 25. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem kell külön levédetni, de persze bizonyítani kell tudnod, hogy te vagy a szerző.
2018. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szerzői jog automatikusan jár, tehát ha alkotsz valamit legyen az vers,könyv, vagy bármiféle rajz, dizájn az onnantól a te szellemi tulajdonod és csak az engedélyeddel használhatják. Az más kérdés, hogy tudnod kell bizonyítani, hogy te alkottad.
2018. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel, hogy egy füzetben jegyzetelek minden ilyet. Ha valaki ellopja még is hogy tudom bizonyítani, hogy az az én szellemi tulajdonom. Meg fogják tudni állapítani valamilyen eljárással, hogy a tinta mikor került a lapokra? Ezek mellett én úgy tudom, hogy ha ezek hivatalosan nem képezik az én tulajdonomat valaki hivatalosan bejegyezteti és onnantól kezdve buktam az egészet és utána még én járom meg, ha használom azt, amit én alkottam. Ezért sokkal nyugodtabb is lennék, ha valami eljárással ezek a tartalmak hivatalosan is az én tulajdonomat képeznék.
2018. szept. 26. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!