Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyukám kérvényezhetné már a...

Anyukám kérvényezhetné már a nyugdíjazását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyukám '63-as születésű. Van biztosra 34 bedolgozott éve. Volt egy éve, amikor közmunkából és alkalmi munkákból élt, de bejelentett munkaviszony volt, szóval a 35 éve is lehetséges, hogy meg van. 3-an vagyunk testvérek. Utánunk, mint 3 gyereke után jár plusz év a 34 (35) éven felül? Kérvényezhetné már a nyugdíjazását?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. okt. 9. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontos adatot a ny.biztosító tud mondani, le lehet kérdezni mennyit kell még dolgozni a 40 évhez. Ennyi kell, ha el nem törlik addig.
2018. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tanács: menjen be anyukád az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság helyi ügyfélszolgálatára, és kérdezze meg!

Egyébként a nők40 vonatkozhatna anyukádra, de ahhoz 40 év szolgálati viszony kell - mint írod nincs meg. Az előrehozott nyugdíj lehetősége pedig megszűnt. De biztosat a Nyugdíjbiztosítás ügyfélszolgálatán tudhattok meg.

2018. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Abban nem voltam biztos, hogy a utánunk járnak-e plusz évek és ha igen mennyi. Mert ha mindhármunk után "kap" egy-egy évet akkor már csak kb. 2 évet kéne kihúznia valahogy...csak most elég rossz fizikai állapotban van és félő, hogy még 5 évet már nem fog kibírni úgy, hogy az már valamijének a rovására ne menne :(
2018. okt. 9. 14:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Két fő szabálynak kell teljesülni egy-időben.

1. min. 32 év munkával eltöltött szolgálati idő

2. össz 40 év jogosultsági idő

Azért azt ugye tudod melyik mit jelent?

tehát 32 év munka+8 év gyes/gyed vagy aminek hívták annak idején a lényeg hogy 8 év gyerekneveléssel eltöltött szolgálati idő.


tehát:

A jogosultsági idő alapképlete:


legalább 32 év keresőtevékenységgel szerzett szolgálati idő +


legfeljebb 8 év gyermekneveléssel szerzett szolgálati idő =


40 évi jogosultsági idő.

Tehát ha '80-ban kezdett dolgozni az 38 év -9 gyes az 27 -táppénz stb kb 26 évet dolgozhatott, de ha 14 évesen kezdett dolgozni akkor se lehet több 29 évnél szóval kb 3-5 évet kell még dolgoznia.


Kérdés, google,+matek? egyik se megy?

2018. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyébként meg kb idén/jövőre fogja megkapni az ONYF-től a szolgálati idő összesítését, abban minden benne lesz.

tavaly/idén a '62-k kapták

2018. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudom mit jelentenek! Ezekről olvasok minden nap...sőt a gyerekemnek is este a nyugdíj folyósítás menetét olvasom fel esti mesének, mint minden más normális ember.

Gondolom akkor te is képben vagy azzal, hogyan kell temperálni vagy viszkozitást kiértékelni. Ha nem akkor bocsi, majd a gugli meg a matek megmondja...vagy egyik se megy?!

Köszi a hangnemet!


Egyébként nyilván olvastam utána, de nem fordítottam rá sok időt, mert úgy gondoltam azért van ez az oldal, hogy itt segítséget kérjek és mielőtt elvesznék a tekervényesen megfogalmazott körmondatokban és szakszavakban inkább megkérdezek olyanokat akik remélhetőleg emberi nyelven hasznosan válaszolnak.


Egyébként köszi, hogy azért leírtad, mert így már értem.

2018. okt. 9. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:

Képzeld, Fő cukrász vagyok.

Tehát nálunk is van temperálás, és nem csak tudom mit jelent.

2018. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nem kell megsértődni

:)

2018. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neki, hogy tudod mit jelent. Nem arról van szó, hogy megsértődöm, csak miért van az, hogy ma mindenki ugrik, hogy kicsit odaszúrjon a másiknak?! Neked miért volt jó az, hogy a végére odabiggyesztetted, hogy nem megy a gugli meg a matek? Mi volt a célod ezzel? Nem értelmezési problémáim vannak, csupán gyorsabb megoldásnak láttam ha itt teszem fel a kérdést, minthogy böngésszek és ennyi. Ketten tudtak megjegyzés nélkül hozzászólni, neked valamiért nem sikerült...
2018. okt. 9. 15:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért mert 1 percbe telt megkeresni, és értelmezni.
2018. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!