Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ahol közterületi kamera...

Ahol közterületi kamera pásztáz magánterületet, ott engedélye lehet erre az önkormányzatnak?

Figyelt kérdés
Sok helyen lehet ilyet látni, hogy intézmények zárt területeit de akár társasházak/lakásszövetkezetek előkertjeit.
2018. okt. 14. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Kis fogalomzavarban vagy, közterületi kamera vagy magánterület? Utóbbit természetesen nem lehet. Természetesen ha a lakók hozzájárulnak akkor igen.
2018. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az önkormányzat közterületen levő térfigyelő kamerája irányul mások magánterülete felé.

Egy helyen biztosan tudom, hogy nem lettek megkérdezve a lakók.

2018. okt. 14. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Szigorú törvények szabályozzák a kamerák üzemeltetést, amit engedélyeztetni is kell, és nem hinném, hogy egy önkormányzat a törvények betartása nélkül tenné ezt. Ma már minden településen vannak kamerák, és elkerülhetetlen, hogy magánterületre is rálásson. Ezzel együtt kell élni, és mérlegelni, hogy az adott hely biztonsága a fontosabb, vagy az, hogy látják Juliska nénit is kapálni a kiskertben.

[link]

2018. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az azért mennyire normális, hogy direkt úgy van felszerelve, hogy beláthasson és fordul is arra, miközben a túlsó utcarészletet már nem láthatja jól?
2018. okt. 14. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok mindenkinek van ezzel problémája és nem értem, miért. Én minden kamerának örülök, aggódjon, aki rosszban sántikál. Ne dugjatok kint, ne napozz ott meztelenül és kész. Engem pont nem érdekel, ha látják, hogy szalonnát sütök vagy teregetem a ruhát. Amúgy ezeket nem nézi senki, gond esetén visszakeresnek.
2018. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy emberre sok kamera jut, de nézik. Legalábbis nálunk.
2018. okt. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!