Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm pénz mosásban...

Egyik ismerősöm pénz mosásban vesz részt, tudom jelenteni névtelenül?

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy ismerősöm aki, elég komoly pénzmosásban vesz részt, kijátsszák a rendszert elég szépen. És kezd elegem lenni, hogy ezáltal elég sok pénzt szerez amihez már az is társult ,hogy hihetetlen nagy arca is lett az illetőnek. Megtudtam, hogy az egyik bankszámláján eléggé nagy gyanús pénzmozgás található. És szeretném ha ez a személy végre koppanna egy nagyot. Van lehetőség az ilyet névtelenül bejelenteni? Vagy ha esetleg bíróságig jutna a dolog, akkor megtudná ez az ismerősöm ,hogy én jelentettem fel? Mert csak akkor kezdenék bele ha tudom,hogy biztonságban lenne a kilétem, és nem derülne ki soha.


Köszönöm a válaszokat előre is,



2018. okt. 22. 15:04
 1/10 A kérdező kommentje:
a kérdésben valahogy odakerült egy caps lock * pénzmosás
2018. okt. 22. 15:05
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Neked ebben mi a buli ?
2018. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha névtelenül jelented, senki nem fogja tudni, hogy te voltál. :-)
2018. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tudod! Sok sikert!! Le a mocsokkal!!!
2018. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

A gestapósok annak idején el voltak hűlve, mennyi rogy ember van Magyarországon. A megszáll területeken meg kellett verni azt, akitől meg akartak tudni valamit.

Csak a magyarok jelentgették fel önként és kéjjel felebarátikat.

Nem vagyok híve a bűnpártolásnak, de ez az árulkodó mentalitástól okádni tudnék.

A Gestapo ma is bővelkedne besúgókban, feljelentőkben.

2018. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

NAV felé tegyél névtelen bejelentést hogy xy cégnél adócsalásról szereztél tudomást. Nem kell túl ragozni, személyek nevét ne említsd meg, egyrészt azért nem, mert a bíróságon az kiderülhet hogy név szerint ki lett feljelentve és az ismerősöd levághatja hogy tuti az ő ismeretségi köréből árulkodott valaki. Ha magát a céget nyomod fel névtelenül akkor bármelyik társának az ismerőse köphetett, vagy a társai közül valaki véletlenül hibát követett el ami miatt kitudódott.

Egyébként ha valamilyen kapcsolatban állsz a céggel, tehát ügyfél vagy, vagy valamikor régen dogoztál nekik, akkor lehet hogy téged is beidéznek mint tanúnak hogy tudtál-e ezekről a dolgokról stb... stb...

2018. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mi a buli ? meg árulkodás ?? Most hagyjam, tétlenül ,hogy ezzel szedi meg magát, és játssza közben az eszét? Azt tudom, hogy nem a céges számlán mozog a pénz gyanúsan , hanem a sajátján...
2018. okt. 22. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
7: És neked származik valamiféle károd az ismerősöd tevékenyedéséből? Már azon kívül, hogy jó magyar prolihoz méltón b*sz az irígység.
2018. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BOY666 válasza:
65%
Te mekkora élettelen irígy lúzer vagy... :D Még a hideg is kirázott a gerinctelenségedtől...
2018. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elitelem a bunozest! De vajon bűn lopni ettol az allamtol? Nem ol meg senkit es nem a szomszed Marika nenit lopja meg... akkor mi a problemad ezzel? Csak az irigyseg.. remelem kiderul szamara hogy te voltal es meggyepalnak. Hiszen ha kitudja jatszani a rendszert nem buta ember ugyis ra jon elobb utobb.. irigy vagy baratom ev berert dolgozol
2020. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!