Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet, ilyen formában...

Végrendelet, ilyen formában lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Teljesen fogalmatlan vagyok ebben a témában.Nem vagyok idős 29,de történt sajnos az ismeretségi körömben egy váratlan tragédia egy velem egy idős ismerősöm elhalálozott.


Nem tudom,hogy lehetséges ez,de az szeretném ha velem történne valami mindenemet(nem sok mindenen van)a kis házamat, a két telkemet és a megtakarításomat kizárólag a kisöcsém örökölhesse meg.


Tehát ne az állam,ne legyen szétosztva a többi rokonom között egyes egyedül ő örökölhessen mindent.


Gyerekem nincs nem is lesz soha( nem is szeretnék)


Szomorú ezt kimondani,de öcsémen kívül a családból nem szeretek senkit se.


A bátyámnak számára is csak akkor voltam testvér,ha pénzre volt szüksége ugyanez igaz az unokahúgaimra.


Tehát lehetséges,hogy minden tulajdonomat,ha történne valami kizárólag az öcsém örökölhesse meg?


És fontos,hogy erről ne tudjon addig semmit.



2018. okt. 23. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a teljes családfa ismeretében válaszolható meg. Ha pl élnek közös szüleitek, akkor ezt ők megtámadhatják Természetesen arra van mód, hogy az öcséd ne tudjon erről, közjegyzőnél végrendelkezel, azt meg köti a titoktartás. (Tanú pletykálhat)
2018. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szülők örökölnek a gyermektelen gyerekük után.

Viszont megfelelő indokkal őket is ki lehet zárni az örökségből, ahogy a gyereket is, bár az utóbbi bonyolultabb.

Mindenképpen közjegyző, vagy ügyvéd segítségét vedd igénybe, ha azt szeretnéd, hogy megtámadhatatlan legyen az akaratod.

2018. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Állam csak a legutolsó sorban örököl, ha már tényleg nincs senki ellelhető.


Gyermektelen lévén a hagyatékod a szüleidre szállna vissza, ha ők nem élnek, a leszármazóik öröklik a részüket.


Keress fel egy erre szakosodott ügyvédet!

2018. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!