Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon lehet IQ...

Magyarországon lehet IQ tesztet iratni munkahelyen felvételi tesztként? Olvastam, hogy több országban már tiltják.

Figyelt kérdés
2018. okt. 24. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Mi bajod ezzel? Belehalsz ha megírod vagy mi?
2018. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk az IQ teszttel nekem pont nincs problémám - bár fejleszthetők azok a készségek amelyekre egy IQ teszt kitöltésekor van szükség és így ha magas érték jön ki attól még nem biztos hogy valaki egyértelműen zseni. Nekem is magas értékek szoktak kijönni és szeretek rejtvényeket fejteni - van összefüggés.


Engem joban idegesít ha hosszú szakmai múlttal a hátam mögött elmegyek egy állásinterjúra és alap dolgokat kéredznek - mint ha hülye lennék. A legutolsó ilyennél ami 6-7 éve volt már direkt adtam a hülyét és visszakérdeztem hogy mi az a bit? (20 éve fejlesztek komplett szoftvereket és nyilván tudtam). Azóta is vállalkozok inkább és nem egy debilnek dolgozok. Tedd te is ezt és akkor nem lesz több teszt.

2018. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltja, én írtam is egyszer.
2018. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A katonaságnál is ki kellett tölteni egyet, de ott nem arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire vagyok okos, hanem arra, hogy mennyire vagyok buta.
2018. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem venném komolyan az ilyet. Vannak kiválasztásra való tesztek, de azok nem az IQ tesztek. De sok helyen a klinikumban, betegre kifejlesztett pszichológiai teszteket íratnak. Egy ilyen HR osztállyal rendelkező cégtől mit várhatnál, mint leendő munkavállaló? Szerintem nem sok jót :D

Velem egy helyen írattak tesztet. Akkor még kezdő voltam, nem voltam igazán képben. Kiderült utólag, hogy egy szcientológus szervezet volt :D Én mondjuk direkt hülyeségeket írtam be, mert a kérdések is hülyeségek voltak. Nem hívtak vissza :D

2018. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Az egyik munkahelyemnél komplett pszichológiai felmérést végeztek el. tesztekkel, beszélgetéssel, fizikailag elvégzendő feladatokkal. A végén a felmérést végző elmondta nekem mi volt a felmérés eredménye és azt is mellé, hogy nem a teszt volt a lényeg, hanem azt figyelték meg, hogy KÖZBEN hogyan viselkedik az ember, mit csinál, hogyan reagál a különböző helyzetekre pl. ha bemegy egy ismeretlen és megzavarja, miképpen vállalja be a feladatot (pl. mennyit gondol, hogy meg tud csinálni?) stb. stb. A lényege pedig az volt, hogy megtudják milyen személyiség vagy. Alkalmazkodó vagy inkább vezetnek való, szabálykövető vagy inkább szabály szegő, pesszimista-e, aki kevesebbet vállal, mert azt hiszi, hogy úgy sem képes megcsinálni, vagy olyan, aki nem tudja reálisan felmérni a saját képességeit és hasonlókat.

Azt gondold át kérdező, hogy KÖZBEN amikor íratták veled a tesztet, akkor mi történt, ki volt ott. Mert könnyen lehetséges, hogy a tesztet a kutya sem nézte meg, csak téged.

2018. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012-ben velem irattak ilyen tesztet, amikor gyári munkára jelentjeztem.
2018. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Azt gondold át kérdező, hogy KÖZBEN amikor íratták veled a tesztet"


Nem íratott senki velem ilyet.

2018. okt. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!