Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beleegyezésem nélkül, be...

Beleegyezésem nélkül, be lehet jegyeztetni egy Kft-ét a házamba?

Figyelt kérdés
Van egy ház, aminek a fele az enyém, fele a testvéremé. Röviden a sztori, hogy a testvérem a tudtom nélkül engedett be lakókat. Nemrég tudomásomra jutott, hogy arra a címre jegyeztek be székhelyül egy Kft-ét, az ott lakó gépjármű kereskedelemmel foglalkozik. Ez így törvényes? Nem kellett volna az én beleegyezésem is?
2018. okt. 25. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogszerű. Úgy emlékszem "befogadási engedélynek" hívják, amit minden tulajnak el kell fogadni. Régen volt üzletem ami egy magánszemély épületében volt, tőle béreltem a helyiséget, és kellett vele aláíratni ilyen engedélyt. Aztán később a vállalkozásomat haza hoztam a férjem családjának az ingatlanába, és mindenkivel alá kellett íratni a befogadási engedélyt aki tulajdonjogot képez.
2018. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így tudom. Akkor nem tudom hogy csinálhatták meg, utána kell járnom. Köszönöm a választ.
2018. okt. 25. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a székhelyhez nem kell ez az engedély, hanem a telephelyhez? Már nem emlékszem, járj utána. Az is lehet, hogy a cégbíróság nem foglalkozik azzal, nem ellenőrzi hogy kinek a tulajdonában lévő ingatlanra lett bejegyezve a cég, de ez nem jelenti azt, hogy ellehet sumákolni.

másik verzió: Jóban vagy a tesóddal? Nem hamisíthattak ilyen engedélyt az aláírásoddal? Mint ahogy arról sem számolt be hogy lakókat enged be, úgy megoldotta nélküled az engedélyt is. Ha közös az ingatlan, biztosan van a tulajdonában olyan okirat, amin szerepel az aláírásod, ez alapján könnyen odaügyeskedhette valaki helyetted. Az ilyesmiket a kutya sem ellenőrzi, hogy az aláírás valódi-e. Igaz hogy alá kell tanúztatni, de arra mindenki talál alanyt, aki utólag alátanúzza anélkül hogy elolvasná mit ír alá. Ezt tudom, mert nem egyszer csináltam már ilyent.

2018. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jóban a tesómmal. Hosszú a sztori, lényeg a lényeg, hogy mielőtt beengedte ezeket a lakókat, kipakolt mindent a házból, rácsot tett az ajtóra amit lelakatolt, és be se tudtam menni. Ezután mérgemben ügyvédhez fordultam, és kértem a közös tulajdon megszüntetését. Ha ő így, akkor én is így. Mikor kiküldték neki a levelet, hogy mikor lesz a tárgyalás, visszament, hogy ismeretlen helyre költözött, hívni se tudtam, mert megváltoztatta a telefonszámát. Így elmaradt a tárgyalás. Ennek már 8 éve, azóta nem tudok róla semmit. Se energiám, se pénzem nincs a pereskedésre, de most hogy ez a Kft-és dolog tudomásomra jutott, megint felhúztam magam. Van a hagyatékin aláírásom, gondolom neki is van egy példány belőle, simán kinézném belőle ezek után, hogy tényleg aláhamisította az aláírásomat. Utána kell járnom. 120 kilométert kell utaznom emiatt, de muszáj lesz, mert addig nem leszek nyugodt.
2018. okt. 26. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!