Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kintlévőség kezelő...

Ha egy kintlévőség kezelő társaság jogtalanul szerez adatokat (telefonszám), akkor mi a teendő vele? Hova kell fordulni? Milyen felszólító levelet küldhetek neki?

Figyelt kérdés
A fiam telefonszámán kerestek engem és soha, senki nem adta meg nekik ez 100%!!!

2018. okt. 25. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ki kéne fizetned a tartozásodat!!!
2018. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Először a kötelesség, azután a jogok
2018. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kellett, hogy te add meg nekik. Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy jogtalan. A jogos követelés behajtása miatt ennél sokkal durvább dolgokat is tehetnek, majd meglátod...
2018. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kései Sirató ***** válasza:
63%

Ismered a mondást? Addig nyújtózkódjál, amíg a takaród ér! Miért vettél fel hitelt? Miért nem abból költekeztél, amit megtakarítottál?

Ha már fölvetted, miért nem fizetted?


Fizesd ki és nem lesz ilyen kellemetlen munkájuk, mert hidd el, ez nekik se kellemes.

2018. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Kedves" válaszadók!


Amíg nem tudják, hogy mi az ügy részlete, addig szerintem felesleges a kérdéshez nem tartozó primitív válaszokat adni, tisztelet a kivételnek... Másik, hogy engem nyugodtan kereshetnek bárhol, de fontos szó az ENGEM!!! Családtagot és bármilyen más személyt, aki nem tartozik semmilyen formában az ügyhöz, úgy gondolom jogilag nem kereshetnek! Ha pedig úgy gondolják a ismét "kedves" válaszolók, hogy igen, akkor ennyi erővel Önöket is kereshetnék az én "tartozásom" miatt, nem? Vicces... :) Mielőtt válaszolnak, jó Magyar szokás szerint, gondolkodjanak kérem szépen! Egyébként meg NEM tehetnek meg mindent az ilyen "vállalkozások", csak azzal, akivel lehet és engedi... Velem ezért nem tudtak eddig sem semmit tenni a deviza változás óta, mert nem lehet mindent megtenni! ;) A tartozásomat, amivel jogosan tartoztam már kifizettem, de sajnos úgy gondolják, hogy nem, bár még a bíróság is vissza utasította őket, ennek ellenére harcolnak... :D Azért, ha van olyan, aki értelmesen is tud a kérdésemre válaszolni, várom, hátha másnak is segítek ezzel! Köszönöm! :)

2018. okt. 26. 00:28
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kinek a nevén történt a legutolsó adategyeztetés a fiad által használt telefonszámra, vagy ki a számla fizetője? Egy címre van bejelentve a két telefon?
2018. okt. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, téged még sok pofon fog érni ez ügyben...
2018. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Felvetted a hitelt olyan dologra amit nem engedhetsz meg magadnak, majd fizetni se fizetted ki most pedig csodálkozol?


Add el és fizesd ki! Nincs ingyen ebéd!

2018. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Koplárovics Béci!


A legutolsó adat egyeztetés alatt milyen esetet ért? Telefonon? Ha igen, akkor ez egy régen nem használt számon volt, ami már megszűnt. Azóta csak ez a hívás érkezett...

A SIM egy feltöltő kártyás szám, ami a fiam néven van, ami arra a címre van bejelentve, ahol én lakom. Az én nevemen nincs sem előfizetés, sem feltöltős kártya.

2018. okt. 27. 03:52
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

"Milyen felszólító levelet küldhetek neki?"


Szerintem küldj nekik egy felszólító levelet a tartozásoddal! Egyből leszállnak rólad és többet nem zavarják a JOGAIDAT!

2018. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!