Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fúrt kút! Mi az igazság? Az...

Fúrt kút! Mi az igazság? Az itt említett 2016 XLI-ben én nem találtam ezt a módosítást. Valaki megtalálta?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 28. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt az 1995-ös törvényt néztem meg (annak jelenleg hatályos szövegét), amit ez a törvény módosít. Én se találtam ilyet. És máshonnan mást is hallottam.

Óriási a káosz ezügyben. Most a bejelentés határidejét úgy tudom, 2020. dec.31-ig tolták ki. De addig elvileg minden fúrt kútat be kell jelenteni és üzemeltetési/fennmaradási engedélyt kell kérni rájuk. Namost nekem is van kutam. Az engedélyezéshez szükséges dokumentumok szakemberrel való megcsináltatása úgy tudom, többszázezer forint. Ha így van, inkább betemetem a kutat és onnantól öntözök a kerti csapról. Legalább 20 évnyi ivóviz árát kéne kiadnom a kút engedélyezéséhez. Sose térülne meg. PLáne, ha beigazolódnak a félelmek, hogy azért akarják mindezt nyilvántartani, hogy vízóra felszerelésére kötelezzenek és fizettessenek veled azért is. Akkor sose fog megtérülni.


Ui.: Nem tudom, miért jó Orbánéknak, ha nem talajvizet hozok felszínre és öntözök vissza a talajba, hanem a vezetékes ivóvizet használom erre.

2018. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2018. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: melyik módosítást nem találtad? Mire lennél kíváncsi tulajdonképpen?

Az eredeti 2015-ös törvényt nézd meg, ha biztosra akarsz menni, mert az tartalmaz minden hatályos módosítást:

[link]


Ezt én is így tudom, hogy csak a jegyző által írt dátum után létesített kutakra kell fennmaradási engedélyt kérni, a régebbieket csak be kell jelenteni a jegyzőnél. Legalábbis, a 80 m-nél nem mélyebb kutakat.

A bejelentés dátumát tudtommal még nem módosították, csak tervbe vették (időhúzásként), de el fogják tolni (legalább) 2020-ig, mert nagy a felháborodás.

2018. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Talán ez eddig a legfrissebb, valós info:


[link]

2018. nov. 8. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

4-re:

Köszönöm, hogy ezt a friss infót belinkelted. Ha a kormány terjeszti ezt be, nyilvánvaló, hogy meg is szavaztatja a kormánypárti képviselőkkel. Tehát kész ténynek vehetjük, hogy 2020. decemberig nyugtunk lesz tőlük.

Van egy sanda gyanúm, hogy akkor majd megint lesz valami határidő kitolás, vagy könnyítés... egészen addig, amíg Orbán 99 évesen el nem fog halálozni végelgyengülésben egy kormányülésen, és utána meg más lesz hatalmon, aki végképp eltörli ezt.


Amúgy a linkelt szöveg egy mondatát kikérem magamnak!


"Kormányzati szándék továbbá, hogy az újonnan létesítendő kutak engedélyezése, valamint a már meglévő illegális kutak fennmaradására irányuló eljárás a jövőben az állampolgárok számára a lehető legegyszerűbb, leggyorsabb és legköltséghatékonyabb folyamat legyen."


Mi az, hogy már meglévő illegális kutak? Ha olyat fúrtak, ami akkor nem volt engedély- ill. bejelentés-köteles, akkor semmiféle illegális kútról nincs szó. Csak utóbb hoztak egy olyan jogszabályt, hogy ezt záros időig be kell jelenteni, vagy engedélyt kell rá kérni, különben illegálissá válik a kút léte. Ez nem ugyanaz!

2018. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Á, ezek simán hatályossá teszik visszamenőleg a rendeleteiket. "One and only in the world." (Lásd a sikerdíjak megadóztatása, amiket utólag, több év múlva valami 100 % körüli adóval sújtottak.) Egy kormány bármit megtehet, beleértve az alkotmány megváltoztatását vagy megszüntetését.

Ha azt hozzák rendeletbe, hogy 5 év fegyház jár a 100 éve engedély nélkül ásott kutak után, mert te személyesen nem kértél engedélyt az ásás előtt, akkor az így is lesz.

2018. nov. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!