Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlők által hagyott rezsita...

Albérlők által hagyott rezsitartozást kit terhel?

Figyelt kérdés
50-50%-ban vagyok tulajdonos egy családi házban.A volt férjemé a másik 50%. Viszont az órák az én nevemen vannak, ezért az ELMÜ és a Vízművek rajtam kéri számon a tartozást. Most eladjuk a házat. Most ezt nekem kell kifizetni? Vagy ha nem, akkor hogy hajthatom be a volt férjemen a ráeső részt? Nyilván nem fogja nekem csak úgy kifizetni...
2018. okt. 29. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésben le kell fixálni hogy a tartozását a ház árából vissza veszed utalással . Kérj haladékokat és mikor befizeti az ex a részét akkor küldöd nekik .
2018. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A közmüvek jogosan rajtad akarja behaltani, mert a te neveden vannak a méröórák - azaz velük te állsz szerzödéses viszonyban.


A volt férjedtöl meg vagy megegyezéssel vagy esetleg peres úton tudod visszakövetelni az általa okozott rezsiköltségeket, már ha tudod bizonyítani, hogy ö fogyasztott annyit.

2018. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a tisztességes megoldás, hogy az fizeti ki kettőtök közül, aki a házban lakott és elhasználta a vizet, gázt, villanyt.

Ha te laktál benne, akkor ne kérj a férjedtől semmit!

Ha a férjed lakott benne, akkor te ne fizess ki 50%-ot, még ha a neveden is vannak az órák!

Ha közösen laktátok, akkor 50-50% és az eladáskor az ügyvédnél úgy kell írni a szerződést, hogy ez az összeg a szerződéskötés napján a vételárból rendezésre kerül.

Az ügyvéd majd tudja, hogy mi ennek a módja (letét, stb)

2018. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok és most látom, hogy albérlők hagyták a rezsitartozást.

Itt megint felmerül, hogy ki kapta a bérleti díjat?

És innentől kezdve ugyanaz az eljárás, mint amit leírtam.

2018. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem merül fel semmi, ugyanis senkit nem érdekel.


Te vagy szerződésben a szolgáltatóval, neked kell a szolgáltatót kifizetned. Ha nem teszed, akkor a szolgáltató rád fogja szépen küldeni a végrehajtót.


Az egy teljesen külön kérdés, hogy (ha már kifizetted) ezt a tartozást te kin, hogyan, miért fogod behajtani.


Ha te ott sem voltál, nem is tudtad, a férjed meg szépen zsebre rakta a bérleti pénzt, akkor teljes joggal követelheted tőle, a teljes összeget, sőt, adott esetben még a bérleti díj egy részét is, van erre mód, pl. fizetési meghagyás, per, de ennek ahhoz semmi köze, hogy ki fizesse ki a számlát, mert a szolgáltató nem a férjeddel, nem az albérlővel áll szerződésben, hanem veled. neked kell fizetned.

2018. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt! A házat közösen adtuk ki, de mivel most megveszik muszáj lenulláznom minden órát, csak úgy tudom átiratni. Az exem tuti magától nem ad a hagyott tartozásba. Ez egy ördig kör így, vagy tényleg bíróság által lehet felezni a tartozást.. Köszönöm mindenkinek!
2018. okt. 29. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Az eladáshoz úgyis kell ügyvéd. Az majd szépen el fogja magyarázni a férjnek, hogy muszáj neked - utólag - kifizetnie a pénzt, ill. levonni az eladási ár feléből, mivel ez egy közös biznisz volt. És ha nem fizet, akkor te be fogod perelni, és a per ügyvédi költsége is a per tárgya lesz, meg a perköltség is. Vagyis, többszörös pénzt kell kifizetnie.

Ezért érdemes a saját, általad választott ügyvédeddel intézni a ház átírását, mert akkor plusz fizetés nélkül is a te érdeked szerint fogja előadni a dolgokat. Ha csak erre a célra keresel ügyvédet, az 15-20 E-be fog kerülni, ha minden simán megy.

2018. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!