Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ebből anyukámnak vagy...

Lehet ebből anyukámnak vagy nekem valami gondom (lakcím bejelentés)?

Figyelt kérdés

Én anyukámmal és a testvéremmel laktam egy önkormányzati lakásban, volt egy pályázat anno, ahova több mindent meg kellett adni. Viszont most elköltöztem egy másik helyre. Ha lakcímet fogok váltani, akkor lehet ebből valami baj? Hogy a hivatalban látják ezt és indulhat valami vizsgálat stb. 2-3 hónap telt el azóta. Nem szeretném hogy anyukámat esetlegesen kilakoltassák.

Viszont a szerződésben úgy van hogy a gyerekei lakhatnak vele, de az nincs benne hogy költözhetnek-e, viszont azért csak ez az élet rendje.



2018. nov. 1. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána annak, hogy milyen indokkal kapta meg a lakást az önkormányzattól. Azért-e mert egyszerre ennyien laktok együtt és így jár nektek az önkormányzattól vagy csak mert pályázott és kiutalták. Amikor meghírdették a pályázaton, akkor azért ti kaptátok-e meg mert 3-an vagytok, és ezért nem másé lett, vagy csak akkor is megkapták volna, ha ketten vannak anyukád és a tesód. Volt-e feltétele a pályázatnak, hogy minimum hányan kell együtt lakjanak vagy mennyi legyen az 1 főre jutó jövedelem.

Az sem mindegy, hogy oda állandóra vagy-e lakcímként bejelentve és az új lakásodba állandóra vagy csak ideiglenesre szeretnél bejelentkezni. Ha az állandó lakcímed anyukádék lakása marad és számodra elegendő ha most csak ideiglenes lakcímként jelenkezel be az új lakásba, az nem hiszem hogy bármi gondot jelentene számukra.

Még esetleg annak is utána nézhetsz, hogy van-e a bérleti szerződésben olyan kitétel, ami miatt az önkormányzat felmondhatja a bérleti szerződést. Szokott olyasmi lenni benne hogy pl. ha a lakók anyagi helyzetében jelentős változás állna be (pl. hirtelen milliomos lenne valamelyik) akkor már nem lesznek jogosultak az önkormányzati lakásra. Ez olyan esetekben szokott talán megjelenni, ahol rászorultsági alapon adnak ki lakást mert nagyon kevés a család jövedelme, de ha jól fizető munkát szereznek vagy egyáltalán talál munkát az aki tudna dolgozni, akkor már nem. Vannak olyan lakások, szociális bérlakások, ahol emiatt alacsony a bérleti díj, szinte jelképes 6-8 ezer Ft. Ha már van rendszeres jövedelem amiből ki tudnak fizetni egy rendes albérletet, akkor egy idő után jogos ha nem ők lakhatnak ott tovább hanem más, akinek meg nincs pénze.

"Viszont a szerződésben úgy van hogy a gyerekei lakhatnak vele"

Ez nekem inkább annak a kitételnek tűnik, hogy mások NEM lakhatnak ott a bérleményben vele, vagyis ha ő (édesanyád) kapta meg a bérleti jogot, akkor nem adhatja ezt át másoknak vagy nem költözhet be oda még másik család is mellé.

2018. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!