Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell villanyszámlát...

Miért kell villanyszámlát fizetnie annak, akinek az árvíz miatt összedőlt a háza?

Figyelt kérdés
Most hallottam a híradóban, hogy a Miskolc környéki árvízben összedőlt házak tulajdonosainak villanyszámlát kell fizetni. Mire? Még az utcai vezetékek is elszakadtak, így nem jut áram a házakba, akkor mit fogyasztanak szerencsétlenek? Házuk sincs!!!Vagy úgy gondolja a szolgáltató, hogy a térdig érő vízben kapcsolgatják a villanyt? A szolgáltató vezetője úgy nyilatkozott, hogy ha nem tudják kifizetni (MIT?nincs fogyasztás)lehet kérni részletfizetést, vagy halasztást, egyébként is csak az alapdíjat számlázzák. Hát milyen országban élünk???? Nem nyaralni mentek ezek az emberek, mert akkor jogos az alapdíj.
2010. jún. 25. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

A részszámlák, akkor is készülnek, ha senki sem használja az áramot.

Azokat, akkor is fizenti kell.

Ilyenkor megoldás lehet, hogy kéirk a számlázás felfüggesztését vagy a mérő leszerelését(akkor is ha elvitte a mérőt az árvíz).

A szolgáltató nem tudhatja hogy kinek van ilyen problémája és ha tudná is akkor is az ügyfélnek kell jelezni hogy kéri a számlázás szüneteltetését.

A mérő leszerelés azokon a helyeken jobb ahol tényleg nem lehetséges a szolgáltatás.

2010. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is hallottam.Nem semmi.Részlet fizetés a semmire.

Mármint a fogyasztásuk az ugye nulla.

Ezt kifitettetik velük, és milyen kedvesek, hogy adnak lehetőséget a részletfizetésre.

Igen, ilyen országban élünk.

Bocsi, hogy nem teljesen ide vág, de megemlítem ha nem gond.

Egy fejes azt nyilatkozta, lezs tüzijáték, mert az KELL, mégha kissebb is...

2010. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel ezt a hírt az országos internetes lapokba és jelentsétek fel az ÉMÁSZT!
2010. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy NEM TUDJA a szolgáltató? Ahol havi bediktálás vagy netes bejelentés van, ott is kimegy egy évben egyszer villanyórát ellenőrizni az áramszolgáltató embere. Igenis vannak leolvasói. Küldje ki ezeket az árvizes területekre, járják le a címeket. Digitális gép a kezükbe és fotózás. Ennyi az egész és nem a nyomorult emberek nyúzása.
2010. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

19:58

Akkor hívd fel a szolgáltatót és javasold neki.

2010. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

az általányt mindenkinek kikel fizetni. majd az év végi összesítőn kevesebbet kell fizetiük.

Azért ez nem úgy működik, hogy Felsőzsolcán a petőfi utcáb ne küldjünk csekket mert nincs áram.

Általány

2010. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már évekkel ezelőtt felmondtam ezt az átalánynak nevezett pénzlenyúlást. Minden évben márciusban jöttek a több tízezres számlák, egy fázis és semmi extra, mitől lett volna sok a fogyasztás? Azóta havonta bediktálom telefonon az óraállást, Ok. Egyébként ez ELMÜ-s terület.
2010. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki ne fizesdds semmit nemtudnak csinálni Szemtelen banda Ha tulfizetésed van sem adják vissza.EXTRA bevételük volt.
2010. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!