Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nem jogszerűen kötetne...

Tényleg nem jogszerűen kötetnek hűségszerződést a telefonszolgáltatók?

Figyelt kérdés

2018. nov. 12. 19:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mi történik akkor ha szerződés kötök a John Reed konditeremmel majd 3 hónap után nem jön pénzt a számlámra, ebből fakadóan nem tudom fizetni a havi díjat.
2018. nov. 12. 20:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor telefonszolgáltatók vagy konditerem? Nem mindegy...

Konditeremmel milyen szerződést tudsz kötni? Olyat, hogy oda jársz rendszeresen? Azt bérletnek hívják és havonta fizetik.

Ha nem lesz pénzed nem fogsz járni mert nem tudsz bérletet venni. Ennyi.

Telefonszolgáltatóknál kedvezményt kapsz ha hűségszerződést kötsz. Valamit valamiért. Ha nem vagy benne biztos, hogy egy évig fizetni tudod az előfizetést nem kötelező hűséget fogadni, vannak hűség nélküli árak is. Viszont ha hűséget kötsz, szerződést írsz alá. Ha megszeged a szerződést (nem fizetsz bármilyen okból), akkor azt behajtják rajtad. Egyszerű.

2018. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tavaly módosították a törvényt, hogy két év helyett egy évig lehet maximum megkötni, ezért nehezen lehet jogszerűtlen.


[link]

2018. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha 2 évig kötöm, akkor azt szabályosan felbonthatom? Hisz 2 évre nem lehet kötni XD kukacoskodás de értitek...
2018. nov. 12. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ennyire szarrágó.
2018. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Látod amúgy a törvényeket a hozzád hasonlók miatt találták ki, ha nem élnétek szükség sem lenne rájuk.
2018. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gané emberek nem lennének alá sem kéne irkálni semmit. Bemennél a boltba, azt mondanád elviszem olcsóbban és fizetem két évig és már adnák is oda.
2018. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2 évre nem tudsz kötni. Nincs értelme itt kötekedned. Leírta mindenki, hogy jogszerűen lehet hűségszerződéshez kötni azt, hogy bizonyos kedvezményeket kapj. Kész.
2018. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ha 2 évig kötöm, akkor azt szabályosan felbonthatom? Hisz 2 évre nem lehet kötni XD kukacoskodás de értitek..."


Szerintem viszont te nem érted, senki nem fog elég tenni egy olyan szerződést egy ekkora cégnél ami nem felel meg a hatályos jogszabályoknak, jól megfizetett jogászok írják ezeket a sablon szerződéseket, szóval nem valószínű, hogy van kiskapu vagy ha igen, akkor az egy több éves bírósági procedúra után tudhatod meg, hogy igazad volt-e. Kuckackodhatsz csak előbb nyisd ki a pénztárcádat hozzá, mert nem lesz olcsó.

2018. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt el tudnám képzelni, hogy a törvény hatályba lépése előtt kötötted a szerződést, amikor az még "szabályos" volt.

Mivel a római jogon alapul a jogrendszerünk, ami a visszamenőleges jogalkotást nem támogatja, így a hatályba lépés napja ELŐTT kötött szerződés lejárati idejéig hatályban marad. Nyilván ilyen időtartamú új szerződések másnap már nem hozhatók létre.


Tegyük fel a játék kedvéért, hogy mégis igazad van..

Ekkor kérheted szerződésed semmissé nyilvánítását. Ez esetben sem hinném, hogy nagyon jól járnál. A szolgáltató a használt telefonodat kb. nulla értéken visszaveszi ha kéred, Neked meg az akkori árát egy összegben szépen vissza kellene fizetned, amit persze nem a minimál árra becsülnének fel.

A szolgáltató csinos kis bünti elé nézne, de ez neki egy bolhacsípés, merthogy multi a szentem és elég firnyákos ügyvédeik vannak. Neked vsz. a telefon új árának visszatérítése jobban fájna.


A bíróság ugyanis nemcsak a te szempontjaidat mérlegeli ilyenkor, hanem a szerződés semmissé nyilvánítása előtti helyzetet venné alapul. Igen ám, de akkor még nem laktad le rommá az egyéves telódat...


Persze ez sem feltétlen lenne így, ha a szolgáltatóra a rosszhiszeműséget rá tudod bizonyítani. Ekkor a védelem első lépése az lenne, hogy egy túlbuzgó alkalmazott véletlenül hibázott. Nem kapta meg a belső utasítást, nem dobták ki a lejárt szerződéseket, stb. Azaz szimplán próbálnák véletlen trehányságként feltüntetni a dolgot. Ugye a per drága, a sikeres eredményben pedig nem bíznék annyira, de lehet próbálkozni és pár tízezresért éveken át bíróságra járkálni - milyen jó üzlet is ez, mindjárt 20...50Ft-os órabéred ki is jönne rajta, ha saját magad éjszakánként a jogtárat bújnád egy ügyvéd megfizetése helyett és még véletlenül nyernél is... :DDD


Ez nem Amerika...

2018. nov. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!