Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem a jofogason egy tv 5...

Vettem a jofogason egy tv 5 ezer Ft ért. Hazahozták, de csak hang van kèp nincs. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az eladót hívtam aki azt mondta nála tökèletesen müködött,vissza nem veszi.Egy semleges helyen találkoztunk, tehát csak a telefonszámát tudom.

Tudok valamit tenni vagy így jártam?


2018. nov. 13. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kaptál egy leckét sajnos, hogy máskor nem veszel a jófogáson. 50 ezer alatt csak polgári peres eljárást indíthatsz esetleg, ahol elkérnek azonnal vagy 150 ezret ilyen olyan illetékre mielőtt szóba állnának veled, aztán egy 5 éves persorozat, ami feltehetőleg nem állna meg a lábán mert egy ótvar régi szar bármikor bedögölhet és akár működhetett is nála. Majd a tetemes perköltséget mint általában a vesztes fizeti...
2018. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mehetnél a rendőrségre, de két egymásnak ellentmondó állítás van, és nem bizonyítható egyik igaza sem. Esetleg a körülmények utalhatnak arra, hogy ha valami jobb készüléket nagyon áron alul adtak el, akkor vélhetően az már eleve nem volt működőképes, és józan ítélőképességgel mindenki tisztában van azzal, hogy 5 ezer forintért egy sokszor akkora értékű készülék nem vásárolható meg (vagy lopott és az orgazda próbálja eladni).

Tanulság van: nem szabad ilyen helyről vásárolni, mert átvernek, illetve csak személyesen vásárolva, kipróbálás után. Ha az eladó kerüli az ilyen irányú egyezkedést, az már átverésre, csalásra utal. Az irreálisan olcsó termék is.

2018. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egy règi kis tv ről van szó, van szerintem 20 èves.Az enyim szervizbe van,addig kellett volna ez helyette.

Az 5 ezer Ft a reális ára kb.

Akkor úgy látom ez veszett fejsze nyele.Azèrt köszönöm a segítséget!

2018. nov. 13. 19:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Vatera biztonságosabb, ott láthatod a partner értékeléseit. De ott is előfordulhat, hogy egy 20 éves TV beadja a kulcsot szállítás közben, csakhogy a Vaterán egy sok jó értékeléssel rendelkező személy nem kockáztatja a jó hírnevét, mert utána a pénze bánja.
2018. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A meghibásodás okára két lehetőség van. Vagy a fűtőszál égett ki, (képcsöves) vagy a sorkimenőben szakadt meg a fűtőkör. Ha képcsöves, akkor kuka. A tápszakadás viszont két perc alatt orvosolható egy gyakorlott szerelőnek, a sorkimenőre rakott plusz tekercsel. Nem biztos hogy halott a tv, tehát nézesd meg. Ha korrekt a szerelő, öt perc alatt megmondja! Ha nagyon korrekt, akkor ez alatt az öt perc alatt (na jó, legyen tíz perc) meg is javítja.
2018. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem így megy!


mindenki hülyeséget írt. Sajnos.


Az adás-vételnél az eladónak garanciát kell biztosítania az általa eladott termékre.

Ha bibi van, akor neki kell bizonyítania, nem a vevőnek.

A perben nem vesznek le 160 ezer forintra, mert a pertárgy értékének 6 %-át kell fizetned, de legalább 7 000 HUF-ot.


Azt teheted meg, hogy az eladót megfenyegeted, hogy tudod a nevét, címét és feljelentést teszel ellene csalás miatt és értesíted a hirdetési fleületet is, hogy tiltsák ki onnan.

Hátha ettől megijed. Ha nem vatera, csak egy telefonszám van, akkor ennél többet nem tehetsz.

2018. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Legyünk őszinték, ki fog 2018-ban perre menni ötezer forint miatt? Senki! Húszéves műszaki cikknél még garancia kötelezettséget sem ír elő a törvény, mert egy ilyen szerkezet az egyik pillanatban még működhet, a másikban pedig már nem, ezzel mindenkinek tisztában kell lennie. Megtekintett állapotban vetted meg, ha mégsem működik, akkor így jártál. Amúgy meg hogyan tudod bizonyítani, hogy nem a hazaszállítás közben érte valami baj? Az már a te felelősséged. Semmit nem tudsz tenni, legfeljebb dühöngeni. Buktál 5k-t, nem nagy dolog, több is veszett...
2018. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

#6

Hát speciel a Vaterán van olyan opció a terméklapon, hogy garancia van/nincs.

De még ha lenne is rá garancia a 20 éves 5ezerFt-os tévére, az akkor lenne érvényesíthető, ha az eladó szállítaná a helyszínre és ő üzemelné be.

Honnan lehet tudni, hogy a vevő nem ejtette le útközben?

Mellesleg, ha én veszek egy használt elektronikai cikket, azt átvételkor kipróbálom. Minden normális ember így tesz.

Ahogy pl. amikor hűtőt vettem a Vaterán (vagy bárhol) akkor megkértem az eladót, hogy előző nap kapcsolja be, hogy átvételkor meggyőződhessek a működőképességéről.

Gondolom a Kérdező is bekapcsolta a tévét és működött, így az, hogy nála otthon nem működik az nem az eladó sara.

Ha nem tette, akkor nincs mit reklamálnia.

2018. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

"Húszéves műszaki cikknél még garancia kötelezettséget sem ír elő a törvény, "


De igen. Előír.

2018. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
Úgy vetted meg hogy nem próbáltad ki ez a baj. Most adtam el két darab 51 centis szinest. 3000 ért darabját. Kifogástalan képpel. Alig tudtam eladni őket. A kutyának nem kell már.
2018. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!