Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy hónapja vettem egy cipőt,...

Egy hónapja vettem egy cipőt, de már szétjött a ragasztásnál. Ha visszaviszem az üzletbe, ragaszkodhatok a cseréhez?

Figyelt kérdés

Blokk, doboz megvan, tudom, enélkül szóba se állnak velem.

Mindenképp szeretném kicsereltetni, mert itt a tél, kell a meleg cipő. Pènzt már, ha jól tudom, nem kérhetek vissza.



2018. nov. 23. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De az üzletnek is van joga ahhoz, hogy előbb elküldesse vizsgálatra.

Legyél udvarias, kezd azzal, hogy a cipő szétment és szeretnéd cserélni vagy levásárolni az árát. Én nadrággal tettem hasonlóan pár hónapja. Az eladó csak megnézte, hogy tényleg hibás a nadrág, igazam van, majd hasonlóan udvariasan elmondta, hogy csak levásárolni tudom az árát, mert ugyanolyan nadrágjuk nincsen és pénzt nem adhatnak vissza.

Ha mégis ragaszkodnak ahhoz, hogy javításra vigyék akkor se mérgeskedj, mert lehet, hogy az van előírva az alkalmazottak számára, ebben nem ők döntenek, hanem a cég. Hiába veszekszel velük, attól ők még nem tehetnek másképpen.

Olvasd el ezt, itt részletesen le van írva a kérdésedre a válasz:

[link]

2018. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha szépen odamész és udvariasan elmondod mi a problémád akkor ki fogják cserélni. Ha meg anyázva odamész akkor elküldik vizsgálatra ahol pár hét után visszaküldik hogy "nem megfelelően használtad, emiatt jött szét"
2018. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, megy a zöld kéz.

Nem akartam anyázni, csak annyira nem vagyok otthon a témában.

2018. nov. 23. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!