Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fegyverrel kényszerítenek...

Ha fegyverrel kényszerítenek bűncselekményre, és én azt félelmemben elkövetem, akkor büntethető vagyok?

Figyelt kérdés

Ha valaki pl egy fegyvert szorít a fejemhez, és arra kényszerít, hogy üssek meg valakit, én megteszem, akkor utána engem lecsukhatnak?


Gondolom, ha terroristák eltérítenek egy repülőgépet, akkor nem fogják a pilótát lecsukni.


Mindenesetre a 40-es években történtek ezeknél 100-szor szélsőségesebb esetek is, tudjuk hol, csak azokat a példákat nem szeretném itt kifejtei, mert kirúgnának a GYIK-ről.



2018. nov. 23. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amennyiben bizonyítható, hogy kényszer hatása alatt követted el a bcs-t akkor az kizáró ok.
2018. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy az egyes válaszoló írja.


Azt azonban tudni kell, hogy ha a kényszerrel szemben tehettél volna, vagy lehetőséged lett volna elmenekülni, akkor bizony büntethető vagy.

Ha te egy 120 kilós kigyúrt állat vagy és téged egy 50 kilós emberke azzal fenyeget, hogy ha nem lövöd le a kezedbe nyomott pisztollyal a felségedet, akkor ráüt a fenekere egy nádpálcával..

Nos, ilyen esetben biztos, hogy tömlöcbe kerülsz, ha engedelmeskedsz neki.

2018. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megerősítem az első választ.
2018. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!