Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári peres eljárás menete...

Polgári peres eljárás menete céggel szemben, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Van egy cég akitől szolgáltatást rendeltem, de nézet eltérésünk támadt. A vitás ügyekben a Gy. Sopron megyei bírság járna el a honlapjuk szerint. Most akkor a tárgyalás is ott lenne és nekem mindig utazni kellene kb 400kmétert, vagy hogy megy ez?

2018. nov. 26. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi az ügy? Békéltető testület vagy feljebbviteli szerv praktikusabb lehet sok esetben
2018. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem hinném bíróságra az ügyet. Annak aki átvette vannak főnökei. Velük kell beszélni.
2018. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pár százezer forintról van szó, megrendeltem egy szerver szolgáltatást amit előre kifizettem több évre, most már nincs rá szükségem és el szertnék állni szerződés szerint ugyanakkor nem hajlandó visszafizetni a cég a hátralévő időszakra jutó összeget. Szinte biztos hogy igazam van, szerződés egyértelműen rendelkezik erről, ezért akarok egyből polgári peres eljárást, hogy ne menjen az idő feleslegesen, meg akkor fizessék a pörköltségét is ha ez nekik jobb.
2018. nov. 26. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:
A polgári per pont az időt rabolja. Keresd meg a cég tulaját vagy a nagyfőnöket és ha le is akarnának rázni ne hagyd. Meséld el nekik mi történt és tedd hozzá hogy nem szeretnék ez miatt feljelentést tenni ha nem muszáj.
2018. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor ha mindig utazgatnom kell emiatt és nem tudom írásban, vagy ügyvéden keresztül intézni a dolgot, lehet hagyom a francba. Ezért kérdezném, hogy csak a cég székhelye szerinti bíróságon tudom ezt intézni?
2018. nov. 26. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Első körben ügyvéd, nézze meg a szerződést

Utána ügyvédi felszólítás

Majd fizetési meghagyás

2018. nov. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre: ha a Szolgáltatási szabályzatban vagy a szerződésben vagy bármi általad elfogadott helyen le van írva, hogy a Gy-M-S megyei bíróság jár el peres ügyekben, akkor az úgy is van. A szolgáltatás megrendelésével automatikusa elfogadtad ezt a kitételt.

Vagy te jársz oda, vagy megkeresel egy soproni ügyvédet, és megbízod őt az ügyeid intézésével. Persze, csak ha tényleg per lesz, mivel az ügyvédek igen sokat kérnek az utazásért, kb. mint ha taxival mennének, tehát a lakóhelyedről nem éri meg utaztatni. Az elején, ameddig csak ügyvédi leveleket akarsz küldetni, addig megteszi egy helyi ügyvéd is.

2018. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha fogyasztó vagy, akkor a saját lakóhelyed szerinti bírósagon is perelhetsz. Ezzel ellentetes kikötésnek nincs helye (27. § (5) bek.)


Ha nem vagy fogyasztó, akkor az illetékességi kikötéssel lényegében nincs mit tenni.

2018. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, uj Pp.-ben talalod a hivatkozott §-t.
2018. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, hasznosak voltak. Foleg az utolso, az uj pp. szerint tenyleg indithatok pert a lakohelyem szerinti biroságon is mint fogyszto. De akkor mivel 3 millio forint alatti osszegrol van szo eloszor mindenkeppen fizetesi meghagyassal kell kezdenem? Vagy en ertelmezem rosszul?
2018. nov. 29. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!