Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit csinálnak?

Szerintetek mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Feljelentett engem egy ember, azlrt mert az állitotta rolam hogy zaklattam. A történet nagyon hosszu, a lényeg annyi, hogy én ezzel az emberrel se képen nem láttam, se soha nem találkoztam. Ő lány amugy állitólag 29 éves én meg 25 éves.

Annak idején 2014-2016ig facen beszélgettünk, de akkor sem volt fent képe facebookon, illetve nem küldött.

Ő valamiért nem akart se képet,s e talit, kivéve a beszélgetést azt ő akarta.

Mivel nem tudom ki ő, de jolesett, hogyegy neten megismert lány, és ő mondja hogy beszélgessünk telefonon.

Nagyon visszahuzodó és félénk vagyok, de telon beszélgettünk.

Telt az idő az idő, egymásnak küldtünk Karácsonyra 2014 ben ajándékokat.

Egymás címére.

Az a gond, hogy én neki küldtem magamról képeket.

Tehát látott engem. Ő valamiért 2016 ban összeveszett velem, mert találékozni akartam vele mindenáron, 3 év beszélgetés után.

Azt egyébként hozzáteszem mai napig anonim a facebookja, tehát ez egy bizonyiték.

ÉS akkor ezért letiltott hogy én találkozni akartam vele, Ro..taul nehéz volt feldolgozni, mert belemélyedtem egy 3 éves beszélgetésbe, és nem értettem a valódi okát, pláne hogy 70 ezret költöttem rá egyszer karácsonyra, a havi 150 ezres fizumbol . Naiv voltam.

ÉS akkor elmentema cimére, vagyis az utcára, de senkit nem láttam, sokszor mentem arra, de nem mertem soha megállni az állitólagos cime előtt vagyis háza előtt.

CSak végigsétáltam abban az utcában, ez ment másfél éven keresztül, persze nagyon ritkán mentem oda, Hetente egyszer avgy kéthetnte egyszer de hiába . belőni az időt ugysem lehet.

Illetve facebookon irogattam neki, miért tilt, miért nem találkozunk, beszéljük, meg legalább küldjön egy képet, hogy anno kinek küldtem ajándékot stb. De semmi.

Aztán spontán kapok egy levelet hogy feljelentett ez a lány akit nem láttam, kihallgattak nem történt semmi.

Nyilván ettől bezreletem, és nem irogattam többé neki.

De megint feljelentett 2017 ben, hogy a szüleimmel vásárolni voltunk, és látott minket.

Mármint hogy azona környéken voltunk ahol ő lakik.

Tehát másodszor jelentett fel ezért!!!

Mivel az első fejlenetés után azt kaptam az ügyésszégtől, hogy nem foglalkoznak az üggyel, amennyiben 2 évig nem történik feljelentés vagy akármi.

ha azonban történik, akkor egyesitik ezt illetve a másik fejlenetést.

Az első fejelentés után amikor életem első kihallagtása volt, nem történt semmit, nem kaptam arról papírt hogy nem járhatok oda ahova ez az ember laik abba a városba.

Illetve nem kaptam semmiről sem papirt.

A lényeg annyi, hogy mivel másodszorra is fejlenetett, ügyészség foglalkozik ezzel.

Azóta eltelt 10 hónap, és ma kaptama biróságtól levelet, hogy december 18 ára idéztek be nyilvános tárgyalásra.

Na most aki feljelentett,. és korábban beszélgettem vele, mármint azzal a lánnyal, életemben nem találkztam, nem tudom hoygan néz ki semmi.


Mivel kb 9-10 hónapja, majdhogynem 12 hónapja, egyáltalán, sikerült feldolgozni az ugynevezett plátói szerelemi bánatot, egyetemre járok, dolgozok, és barátnőm is lett életem első barátnője akivel boldog vagyok.

Viszont kaptam ma ezt pláne hogy ma van a születésnapom, levelet hogy december 18 án költezeő vádlottként megjelenni.

Egyéni vállalkozásom is van, és miegymás, nem tudom mit fognak csinálni, de nagyon félek, az a baj nincs pénzem, de nyilván ezért a semmiért azért flytatják le hogy fizessek.

De nem értem ezt az egész Magyarországot.

Miért nem azokkal foglakoznak, akik lopnak, vagy valódi büncselekményt követtek el.

Most azért lesz birósági tárgyalás mert ez az ember akit soha nem láttam, fejlenetett másoodszorra is mert látott a szüleimmel abban a városban ahol ő lakik?

Nevtséges ez az egész, de nagyon visszahuzodó vagyok, és intrvertált személyiség,. sosem volt nem scak birosági tráygalásom,de semmi más, életemben nem votl, és nem terveztem hogy lesz valaha is. Kiver az ideg, felakasztáson gondolkodok, ugysem lesz semmi, de egyszerűen nem merek beszélni nyilvánosan emberekkel, pláne a birsággal.

Moost hogy kb 8 honapja feldolgoztam az egészet, miért nem hagynak békén? Senkit nem zaklattam, nem voltam a házuk előtt, nem kárositottam megs enkit, sőt éna dtam pénzt, nem irtam facebookon és stb

nem értem ezt az egészet .:( De kötelező elmenni az van a levélben.


2018. nov. 26. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most legalább lehet hogy látni fogod személyesen is. Talán eddig is láttad már csak nem tudtad hogy ő az.

Azt nem tudni pontosan mi lesz a vége. Azt viszont igen hogy elég furcsák vagytok mind a ketten. Ha tényleg csak ennyi a sztori amit leírtál akkor lehet hogy megszüntetik az eljárást és azzal el van intézve. A bíróság nem lesz nagy dolog. Ott lesz a bíró és te meg ügyvéded ha fogadsz egyet és a másik fél és az ő ügyvédje. De az is lehet hogy neki csak az ügyvédje lesz jelen ha már egyszer ennyire félti a kilétét. Ami bizonyítékod csak van azokat azért gyűjtsd össze és nyomtasd ki és a tárgyaláson is add elő a történetet. Egy óra alatt meglesz a tárgyalás. Túléled.

2018. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ügyvédem nincs, nemrég kedztem az egyetemet, illetve kiválotttam az egyéni vállakozsát, plussz a bizotnsági őrit.

Én nem szeretném ha bármi történne , sajnos ügyvédre nincs pénzeem, de még ha semmi nem lesz akkor is fizetnem kell a biróságért?

Arra sincs jelenleg pénzem.

Lehet ezért csináljak vagy én nem tudom. VIszont.

Kocka vagyok, azt még hozzáteszem :) Tehát jolelkű kissé "elhizott" naiv nagy gyerek. Volt anno ügye egy netes időszakom, és pont ebbe szaladtam bele. Akartam abrátnőt miivel soha nem vlt, diszkokban soha nem voltam, mert nehezen ismerkedek, és társaságban sha nem voltam.

De kedves voltam velem, biztotatott anno hogy beszéljünk telefonon, meg hogyha valami bánt akkor azt elmonhatom neki, egyszóval beletett egy plátó szerelembe vagy nem is tudom.

De se az arcát , sem a kilétét nem oszotta meg már 5 éve, 2013 ban ismertem meg.

Nagyon nehéz vlt feldolgoznom anno 2016 rnegeteket sirtam miatta, még hogyha nem is láttam.

De sikerült, és vérge barátnőm is lett,. De azthittem már ejtették az ügyet hiszen, régóta nem kaptam semmilyen levelet, tehát egysoval félek.

Ez egy taruma lesz számomra, nagyon nehezen mozdulok ki itthonról, sse voltam az a hangadó srác suliban sem. azért lett mindig 5ös a magatartásom.

Visszahuzodó félénk, szorongó vagyok, és ez olyan nekem, minthogyha pl ha valaki nem túd úszni, de beledobják a legmélyebb vizbe. Vagy hogyha valaki nem edzte,, és költezeő megállás nélkül lefutnia 50 kmt.

Tehát suliban is sose tartottam elődasát, arra mindig 1 est kaptam képtelen vagyok beszélniha kb 2 embernél több van, és nem szeretem ha figyelnek rám, zavarba leszek, bezsédhibás vagyok eleve.

Tehát ettől félek igazából.

Egyébként ez egy előkészítő ülés lesz.

És ezt olvastam most róla, ezt mit jelent pontosan ?

"A sértett

A bíróság értesíti a sértettet az előkészítő ülés határnapjáról

A sértett a polgári jogi igényét az előkészítő ülésen előterjesztheti, erre a bíróság őt még

az értesítésben figyelmezteti  a sértettet ilyenkor magánfélnek nevezzük

Fontos:

A magánfél a polgári jogi igényét azon az eljárási cselekményen terjesztheti elő, ahol először

jelen volt vagy jelen lehetett: ez lehet az előkészítő ülés.

Ha ezen nem jelenik meg és az igényét nem jelenti be  már csak polgári bíróság előtt érvényesítheti.

• Tanúkat a bíróság nem idéz az előkészítő ülésre, mert a vádlott kihallgatásán túl bizonyítást

nem folytat."

2018. nov. 26. 22:32
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát a sértettnek is ott kel lenni, és ha nem lesz ott akkor ejtik az ügyet?
2018. nov. 26. 22:34
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha ő sem jelenik meg és ügyvédje sincs aki megjelenne és nincsenek beadva bizonyítékok sem hogy történt a zaklatás akkor ejtik. Egyértelmű amit leírtak.

Amúgy megértem hogy kíváncsi voltál rá hogy kicsoda. De lehet hogy jobb is ha nem tudod meg ki volt. Lehet hogy egy 50-60 éves nő. Vagy ami rosszabb hogy férfi. :) Valaki unatkozott és így ütötte el a időt. Beteg dolog hogy 3 évig hülyített de vannak ennél rosszabbak is. Legközelebb kerüld el a környéket ahol lakik. Mert újra feljelent. Ha eddig kétszer már megtette akkor megteszi újra.

2018. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi történt, akkor esélytelen hogy bizonyítsa hogy bűnös vagy. Nem fog a bíró elítélni azért mert ő látott téged, a feljelentést komolyan veszik, főleg ha több van de az nem azt jelenti hogy bűnös is vagy. Örülj neki hogy lesz egy ilyen előkészítő űlés, mert legalább vége ennek az egésznek, és legalább tudatod a bírósággal hogy csupán csak játszadozik veled az illető.


Amiért nem fognak elítélni (idézetek a Polgári- és/vagy büntető törvénykönyvből.)


"[...] és célja vagy hatása valamely személlyel szemben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy támadó környezet kialakítása." Ezeket te elmondásod szerint egyáltalán nem csináltad, és nem volt szándékodban csinálni.


A BTK a zaklatásról szóló cikkelyek nagy mértékében rokoni, ismerettségi kapcsolatot bünteti, vagyis hogy a rokonok, ismerősök, élettársak, házastársak zaklatását bünteti, nagyobb az esélyed a felmentésre.

2018. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel hamis vádért.
2018. nov. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekik kötelességük elindítani az eljárást, de ne aggódj, ha tényleg nem történt egyéb nem lesz semmi.
2018. nov. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor amigy hol vannak a genderharcosok akik az allitolagos patriarchalis diktatura miatt hisztiznek?


Amugy ne aggodj kerdezo, nem tettel rosszat. Nem buntetnek meg.

2018. nov. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk hallottam durvábbakat is igazi zaklatásra.

Pl az az eset amikor egy társasházban a szomszédai gúnynevet ragasztottak valakire és durva dolgokat terjesztettek róla a környéken. Öngyiklos lett és egy hozzátartozója beperelte a szomszédokat és nyert mert voltak felvételek és más lakó tanúk. A sértettet öngyilkosságba hajszoló lakók életük végéig fizethetnek.

Vagy pl más hasonló eset amikor osztálytársak csinálták ezt és az eredmény is pontosan ez lett mint az előző történetben. Az osztálytársak szintén életük végéig nyögik.

Hallottam olyat is amikor sajnos a szemétkedők megúszták mert a zaklatás alanya a kezébe vette a dolgokat - jogi lépések helyett - ami nem jól sült el: Amikor egy társasházban az egyik lakó alacsony növésű családfőjét másik két szomszédja folyamatosan azzal cikizte hogy nem igazi ember és majom stb. Elköltözött volna a családjával csak nem volt rá elég pénze és ezért elvállalt külföldön egy olyan sok pénzzel kecsegtető munkát ami miatt ott nagyon hosszú időre börtönbe került. Van amikor a rossz győz vagy az áldozatát is lerángatja a saját szintjére.

2018. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú, ami azt mutatja, túl sokat foglalkozol a dologgal, ez tartja életben az egész sztorit.


A lényeg. Nem vagy vádlott! Ahhoz ügyészségi vádemelés kell. Nem bűnt követtél el, amivel bíróság foglakozik, hanem szabálysértést (így nevezik, az együttélés szabályait sértetted meg - állítólag). Ha belegondolnál, tudnád, a hatóságnak kötelessége foglalkozni minden bejelentéssel, hát még feljelentéssel. A foglakozás azt jelenti, meghallgatják (nem pedig kihallgatják!) mindkét felet, hogy képesek legyenek átlátni a helyzetet. Aztán majd ha úgy vélik, már átlátták, akkor döntenek. Itt még nem tartunk. Nem valószínű, hogy együtt hallgatnak meg. Éppen az a lényeg, hogy egymást ne befolyásoljátok. Majd ha mindketten állítotok valamit, ami ellentétes, és a hatóság úgy látja, szembesítéssel kell tisztázni, akkor találkoztok hatósági okból. Addig nem.


A berezelésed oka, hogy nem gondolkodsz, mindentől összecsinálod magad, pedig ha kicsit végiggondolnád, látnád, hogy egyszerűen zajlik az élet. Te félsz, hogy nem tudsz majd jól válaszolni. Ez butaság, válaszolj aszerint, amit gondolsz róla és kész. Nem kell ezen majrézni.

Ha meg van egyéb kapcsolatod, azzal foglalkozz inkább, e témában meg tedd meg, amit szükséges, egyébként hagyd a fenébe. Az a nő se tudja, mit akar, sérti a nem létező büszkeségét, hogy a dolgok nem úgy alakultak neki, ahogy képzelte. Nem ahogy szerette volna, hanem ahogy képzelte. Szóval felejtsd el, foglalkozz a mával, ne pedig azzal, milyen probléma jöhet, és drasztikusan könnyebb lesz az életed.

2018. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!