Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itthon miért vannak ilyen...

Itthon miért vannak ilyen nonszensz itéletek?

Figyelt kérdés
Gyilkosság 10 év erőszak 5 év lopás 5 év gázolás 2 év felfüggesztett. Ennél kevesebb büntetés nagyon kevés országban van. Amerikában lazán 30-40 év járna ezekért.
2018. nov. 27. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Az állatkínzók sorozatos elengedése kapcsán olvastam, hogy azért nem ítélik el őket, mert egyszerűen limitált a hely a börtönökben. Így is hatalmas zsúfoltság van. Hülyén hangzik, de építeni kellene börtönöket, ez van.
2018. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2018. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Komolyan ez mi? Megöl egy embert aztán bumm durván tíz év. Amerikában huszonévesként megölsz valakit aggastyánként jössz ki.

Az állatkínzóknak is kéne valami de még az emberölésért se kapnap semmit.

2018. nov. 27. 19:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Itt éri meg drogot termelni meg rabolni. Mit kaphat? Öt évet?
2018. nov. 27. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek, szerintem is az a közügy, hogy a bűnözőket elzárjuk a normálisaktól, stadionok árából inkább annyi börtön kellett volna, hogy minden bűnöző megkaphatta volna a kijáró börtönt. Ez szolgálta volna a társadalmat.
2018. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk én azt sem értem, hogy miért nem lehet keményen dolgoztatni őket?

Tévéznek, edzenek, pingpongoznak, szórakoznak, heverésznek, kiképezik egymást bűnügyileg, ...stb. a mi adóforintjainkból. Aztán ha valamelyikre összeráncolt homlokkal néznek az őrök, kapja a milliókat.

Tényleg vastagon felháborító!

2018. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%
Én így is soknak tartom ezeket a büntetéseket. A Fidesz igaz kereszténységet hirdet, amiben benne van hogy mindenki megérdemel még egy esélyt. Véleményem szerint első vétkezés alkalmával nem kellene kiszabni büntetést amennyiben az elkövető megígéri hogy nem fog többé vétkezni.
2018. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
#7: Erről ne feledkezz el, ha ellened követnek el bűncselekményt.
2018. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%

Ez az "EUS" norma.


Ti szavaztatok a belépésre.Egyétek meg.

2018. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

1. Ahogy előttem írták a büntetés végrehajtói intézetek túlzsúfoltak. Ismerősömnek pár napokat kellett ülnie befizetetlen rendőrségi büntetések miatt. Azt a pár napot is két részletben tudta leülni, féléveket várva míg lesz szabad hely.

2. Bent nem szólhatsz rájuk, mert abban a pillanatban a Fideszes ügyvédek berúgják a börtön igazgató bejárati ajtaját és olyan pereket akasztanak rájuk, hogy inkább megteszik azt, amit a rabok kérnek. Ezért van az, hogy a TVk előtt már nem lehet rács annak elkerülése véget, hogy cipőket, stbket hozzáhajítva be ne törjék. Az indok az volt, hogy a rácstól sérülnek az emberi jogaik, mert nem látják rendesen a tvt. Nem, nem a libsik ugranak továbbra se a cigók védelmébe érdekében, hanem Fideszesek, mivel egy-egy ilyen perrel 100 ezer forintokat lenyúlnak az adott cigány családtól.

3. Nem, ez nem EUs norma, ami itt az országban folyik, ez mind magyar módi. Nem lennénk az EUban, akkor is ugyanez lenne.

2018. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!