Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha zebrán áll egy autó, és...

Ha zebrán áll egy autó, és átsétálsz rajta az ütközik valami törvényben?

Figyelt kérdés
Többször is láttam már videókban neten, hogy zebrán álló autón átsétálnak emberek, na már most én nagyon régóta vártam egy ilyen pillanatot az életemben, és egy forgalmas részen meg is történt velem, viszont pont végig nézte egy rendőr ahogy átmászok a kocsi motorháztetőjén, és letartóztattak amiért nem akartam elfogadni a büntetést és rongálással megvádoltak engem, az autón egyébként voltak rongálódások, amiket hozzáteszem nem én okoztam viszont az autó sofőrje, és még a rendőr is ezt állítja.. vicc az, hogy 2 tanú is igazolja, hogy azok a sérülések nem én okoztam (az egyik tanú a sofőr édesanyja, akit tök véletlenül ismerek), de akkor is velem akarják kifizettetni a majdnem 400ezer forintos bírságot, szerintetek ez mennyire jogos?
2018. dec. 2. 23:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
36%
Fizetned kell, és örülj, hogy "csak" fizetni!
2018. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen jogos a rongálás ténye. Megérdemelted.

Ez egyfajta önbíráskodás. Attól hogy az autó szabálytalanul a zebrán áll téged senki sem jogosított fel arra hogy móresre tanítsd az autóst.

Lehet, hogy viccesnek tűnnek ezek a videók de kíváncsi lennék ha majd lesz autód és a dugóban beszorulsz egy zebrára mit szólnál ha a gyalogosok az autódat taposnák mert az olyan jó poén.

2018. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem rongálsz meg semmit, az semmilyen törvénybe nem ütközik.
2018. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
50%
A KRESZ-ben meg nézz utána az AKADÁLYOZÁS-nak! Meg fogsz lepődni...
2018. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
36%
Mennyire lenne jogos, ha egy ilyen után a tulaj eltörné mindkét lábad? Szerintem legalább annyira, mint a csekk. Fizesd ki szépen :D
2018. dec. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
63%
Ha átmászol rajta, az mitől rongálás? Miből volt az az autó, papírból?
2018. dec. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
39%
Szerinted egy motorháztető arra van kitalálva, hogy sétálj rajta? :D
2018. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
hát ő baja..minek állt rá a zebrára? és ha vak lennék? és úgy másznék át rajta, akkor is fizetnem kéne? mert amúgy mostanában kicsit romlott a szemem talán a bíroságon előtudom adni magam
2018. dec. 2. 23:49
 9/36 anonim ***** válasza:
86%
Ne hazudj, nagyon átlátszó lenne, a biró nem hülye. Ragaszkodj az igazadhoz, hogy nem rongáltál meg semmit, tanúid vannak rá, bizonyitsák az ellenkezőjét.
2018. dec. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
49%
De gondolom nem egy orosz rendszámos kocsi volt, vagy nagy BMW tele C-vel, mert akkor nem arcoskodtál volna...és most nem írnál ide, ugye kérdező?
2018. dec. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!