Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon akarják megtiltan...

Milyen jogon akarják megtiltani a tevékenységemet? (EV)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Közel 10 éve egyéni vállalkozásként működtetek Egy kis informatikai boltot és szervízt működtetek már 2009 óta. Fősulis mérnök informatikus diplomám van, ezzel eddig nem volt gond. Most kaptam a kormányhivataltól egy dörgedelmes levelet, amiben megtiltják a tevékenységemet kellő végzettség híján. Hát nem kis dirrel-durral bementem a helyi hivatalba, hogy mégis hogyan képzelik ezt? Mondja a nő nekem, hogy "be-je-len-tést" kaptak egy hosszú gépelt postai levélben. És a képzettségem alapján nem végezhetem a számítógép-javítást, üzemeltetést, szervízelést. Mondja, hogy vagy műszerész, vagy villamosmérnöki képzettség kell. Természetesen megfellebbeztem, panaszt tettem.


Más is járt már így? Meg mi az már, hogy valaki feljelent egy "hosszú gépelt postai levélben?" Mi a fr4nc folyik itt?!



2018. dec. 5. 16:01
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsi az írásért de telefonról történt, és nem vagyok jóba a taperolóssal.
2018. dec. 5. 16:02
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Olvass egy kis történelmet, szemelvényeket, a Rákosi korszakról. Nos az folyik, hogy afelé a felépítés felé tendálunk. Ilyen egyszerű.
2018. dec. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Olyan jogon hogy jogellenes tevékenységet folytatsz.

Én is hiába nyitnék műtőt és mondanám hogy de hát a gépész szakmám az megvan, biztos bezáratnák mint a szart.

2018. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Azért utolsó ez nem egészen így van, mert a vállalkozás indításakor igazolni kell, hogy a kellő végzettséggel rendelkezik az illető. Addig nem kap engedélyt.
2018. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem is kapott engedélyt csak nyitott, Most meg pampog.
2018. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Nem is kapott engedélyt"


Ott a kérdésben, hogy egyéni vállalkozó.

2018. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
milyen engedély kell vállalkozás indításhoz? 3 perc ügyfélkapun, aztán vagy behívták anno ellenőrzésre vagy nem. Bár azért 10 év gyanúsan hosszú bármilyen ellenőrzés nélkül
2018. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz ami itt megy. Ugyan mitől lesz jobb szakember,ha lesz egy wc papír OKJ a kezében? :D Semmitől.

Én meg külföldi képzésben szereztem edző végzettséget. Jobb vagyok,mint itt sokan,de nem fogadják el,mert nekik magyar papír kell... értelmetlen.

2018. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vállalkozni bárki vállalkozhat, aki jogi szempontból cselekvőképes.

Azonban a vállalkozás működtetéséhez szükséges feltételeket is neki kell biztosítania. Tehát, tőke, bankszámla, székhely és bizonyos tevékenységek végzéséhez szükséges engedélyek, valamint a kapcsolódó szakmai háttér biztosítása.


Ebből következően, ha valakinek nincs orvosi végzettsége, az attól még üzemeltethet magánkórházat, feltéve ha alkalmaz olyan személyt, akinek ehhez a szakirányú végzettsége megvan.


Anélkül, hogy pontosan utánanéznék a kérdező által feszegetett helyzetnek, az alábbiakat tudom neki mondani:


Saját véleményem szerint a mérnökinfó diploma elégséges feltétel az általa leírt tevékenységhez, azonban kereskedelmi tevékenységhez lehet, hogy kevés.

Megint csak saját véleményem az, hogy amikor a jogalkotó meghozta azt a jogszabályt, ami alapján most tiltani készül, akkor lehetőséget, időt kellett volna biztosítania azok számára akik már a jogszabály meghozatalának pillanatában is ezt a tevékenységet űzték, hogy megszerezzék az elvárt képesítést. Ha ezt nem tették, akkor be lehet az államot perelni, jogalkotással okozott kár címén. Feltéve, ha a vonatkozó jogszabály 2009 után lépett hatályba.

2018. dec. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az egyéni vállalkozóhoz hasonlóan engedélyhez kötött tevékenységet az egyéni cég is csak engedély birtokában végezhet, az engedély megléte azonban az alapításnak nem lesz feltétele. Az egyéni cég képesítéshez kötött tevékenysége folytatásának szabályai az egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályokkal összehangoltak: a tag a szükséges képesítési követelményeknek a tevékenység végzésének valamennyi helyszínén (székhely, telephely, fióktelep) köteles megfelelni. A képesítési követelményeknek a tag eleget tehet azzal is, ha a szükséges képzettséggel rendelkező alkalmazottat foglalkoztat – kivéve, ha az adott tevékenységet szabályozó jogszabály ennél szigorúbb feltételt ír elő.
2018. dec. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!