Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a rabszolgatörvény...

Mi az a rabszolgatörvény pontossan? Miről szól?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Röviden: Jóval több, évi 400 óra túlóra rendelhető el, heti munkaidőkeret 48 óra (6 nap), s három éves elszámolás lenne csak.
2018. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Hát én nem tudom, de a konkrétumok jól jönnének, 1-es.

Hogy mi az a jóval több. És hogy honnan jön, hogy 3 évente számolnák el. És a többi, mielőtt még elindulnánk tüntetni.

2018. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Pontosan nem lehet tudni, mert változtatgatják a javaslatot, az eredetihez képest máris finomodott. Majd a szavazás után kiderül.


Mindenesetre a legrosszabb esetekben az is előfurdulhat, hogy a céged durván heti +1 nap munkára kötelezhet és ezt csak 3 évvel később kell kifizetnie.

2018. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A munkavállaló túlórára való kötelezhetőségét teszi lehetővé bérkifizetés nélkül. A Fidesz kormány megoldása az elvándorlás miatt egyre súlyosbodó munkaerőhiány okozta állapotokra.
2018. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4.

Szerintem ez nem igaz. Havonta fizetnék, és nem pedig szabadságban adnák ki később, arról van szó.

2018. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Túlmunka = többet kell gürizni, mert kevés a munkás az elvégzendő feladatokra. Mivel a kalandvágyból a nyugat-európai no-go zónákba költözött a sok magyar munkás, az itt maradt rabszolgákkal pótolják, heti 5 helyett 6 napos munkahét törvényesítésével. Közben a parlamenti képviselőknek annyi tavaszi nyári őszi téli szünetük van és annyira nincsenek leterhelve (csak gombokat nyomogatnak ha betévednek a munkahelyükre), hogy ilyen idiótaságok kitalálására van idejük. Amit az információhiányos tömegekkel besz*patnak.
2018. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

6

Volt szó a 6 napról? Mert a gyárakban nem is valószínű, hiszen kell a gépek karbantartásához a hétvége. Szerintem inkább a 8 óra meghosszabbításáról volt szó, igény szerint. Ahogy a megrendelés kívánja, 8 és fél -9- ...12-re.


Ami pl. a mezőgazdaságban mindig is úgy volt.

2018. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A törvény arról szól lényegében, hogy agyondolgoztatnak, de nem fizetnek érte semmit - csak majd 3 év múlva esetleg, ha a cég akkor még meglesz és ha addig még ki nem purcantál vagy éhen nem haltál....


Nem véletlenül hívják "rabszolgatörvénynek"....

2018. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

8.

Utána kéne nézned, hogy miről is írsz, hogy ne írjál sületlenségeket.

2018. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát hogy ha így akarják megoldani azt,hogy pótolják a munkaerő hiányt akkor csak még több ember fog kimenni dolgozni és elfog jönni az az idő hogy az egész ország csődbe megy...speciel engem is elvesztett az ország mert én is elfogok nemsokára költözni innen,na meg akinek még van egy kis esze előbb utóbb az is.
2018. dec. 10. 05:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!