Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kis helységben vagyok...

Ha egy kis helységben vagyok és nem rádión szeretnék zenét hallgatni, hanem pl telefonról teszem az azon található zenékkel az róhat maga után következményeket?

Figyelt kérdés
Vagy mikor az utcán hallgatják az okosak telóból?

2018. dec. 12. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Vonhat. Merülni fog az akkud.
2018. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hotdogárus vagyok és unalmas zene nélkül, de a slágerek sz*rok
2018. dec. 12. 07:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az Artisjus békén hagyna. :D
2018. dec. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a közemberek nem is tudnak szerintem ezekről
2018. dec. 12. 08:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég komoly büntetést kapnál szerintem. HotDog árusokra nem tudom vonatkozik-e, de pl.: kocsmáknak elég szép pénzt kell befizetniük, ha rádiót, zenét játszatnak a kocsmában.
2018. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem róhat, hanem vonhat... De mindegy.

A kérdésből nem igazán derül ki, hogy te most egy üzlethelyiségről beszélsz, vagy az utcán árulsz. Ha üzletben szól a zene, akkor havi kb. 8 ezret kell becsengetned az Artisjus nevű szerzői jogkezelő egyesületnek. Ha utcán hallgatod, mint a sok suttyó, ahhoz nem kell engedély, és legfeljebb akkor lehet gond, ha 1. nem a megfelelő időben hallgatod (csendháborítás) 2. kirívóan viselkedsz, másokban félelmet, megbotránkozást keltesz (garázdaság)

2018. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben ott van, hogy kis helyiségben. (Gondolom, nem a wc-re céloz ezzel, hanem üzlethelyiségre.)

Kihangosítással az már jogdíjas, mert a vevők is hallják.

Nem hinném, hogy le lenne írva bárhol, hogy közvetlenül telefonról nincs jogdíj, hangszórót rákötve meg van. Legalábbis, én még nem találkoztam ilyen leírással.

Fülhallgatóval okés.

2018. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!