Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most komolyan, mi a baj a...

Most komolyan, mi a baj a túlóratörvénnyel?

Figyelt kérdés
Nem kötelezően előírt túlóráról van szó, mégis úgy beszélnek róla, mintha nem többet lehetne, hanem többet kellene dolgozni. Ennek mi értelme?
2018. dec. 14. 02:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívüli munkavégzés elrendelése ugyan olyan utasítás, mintha rendes munkaidőről lenne szó. Jogilag kötelező, hacsak nem áll fenn a visszautasítás valamelyik feltétele.

Persze ettől még nem mindegyik cégnél vannak következményei. Rendes helyeken meg lehet beszélni a főnökkel. Viszont nem minden cég ennyire elnéző. Főleg, ahol nincs konkurencia, és rá vannak kényszerülve arra az egy helyre.

[link]

2018. dec. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

az a baj, hogy van. Ahelyett, hogy napi 8, heti 40 órában maximálnák a munkavégzést, még nagyobb teret engednek neki.


Csak akkor tartanám jogosnak a túlóra intézményét, ha a munka egyben hobbi/hivatás is, ehhez viszont kéne ugye olyan garancia, mint pl. az alapjövedelem.

2018. dec. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Annak meg gondolom külön örülnünk kellene hogy az elrendelt túlórákért járó bért csak három év múlva köteles a munkáltató kifizetni, három évig használhatja a munkáltató a pénzünket kamatmentesen.

Ennél már tényleg nincs lejjebb, egyáltalán nem csodálkozok hogy kitört a balhé.

2018. dec. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Engem a 3 éves munkaidőkeret is zavar. Vajon kérdező te tudod mi az a munkaidőkeret? Mondok egy példát. Behívnak szombatra túlórázni. Duzzogva bemész bár inkább ennéd a húslevest a családdal otthon. Na mindegy úgy is jól jön a pénz. Majd a hónap végén bemész dolgozni kiderül az nap nincs annyi munka . Elromlott egy gép stb. Azt mondja a főnök na menj haza kiírunk egy csúszónapot. Így nem hogy többet nem keresel még az az napod is tönkrement mert még arra se képesek hogy kiszóljanak hogy ne gyere be. Vagy szólnak ugyan előre de akkor is értelmetlenül voltál benn egy plusz napot. Ráadásul hiába hazudják a havi kifizetést a napot igen de a túlórapótlékot ráér kifizetni a keretmunkaidő végén. Nálunk négy havi keret van. Ha túlórázol a pótlékot minden ötödik hónapban fizetik. Megtehetnék azt is hogy kiadják csúszóban. Pár éve mikor még volt korlátlan munkaerő szemrebbenés nélkül meg is tették.
2018. dec. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem véletlenül hívják rabszolgatörvénynek. A cégek többsége eddig sem fizette ki a túlórát, ezután pedig még többet dolgoztathatnak ingyen, és még több lehetőségük lesz nem kifizetni.
2018. dec. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A csúszónap is egy külön állatfaj. Sokra megyek vele...ülhetek otthon és még pénzt sem keresek, de legalább 1 napom elmegy az életemből a semmire. Van értelme? Dehogy van.
2018. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok cégnél van olyan, hogy csak akkor kapja meg a dolgozó a fizetése egy részét (bérprémium vagy bármilyen néven), ha az adott hónapban minden órát ledolgozott. Ha egyszer is nem vállalja a túlórát, mert pl. beteg a gyerek, akkor ettől a plusz résztől máris búcsúzhat. Ha az összes többi túlórát vállalta addig a hónapban, akkor is gyakorlatilag nem keres többet, mint az alapja lett volna. Aki nem vállal el mindent, az természetesen kimarad a bérfejlesztésből, előléptetésből, a legsz.rabb munkákat adják neki, stb. Vagyis, aki nem vállal el önként minden egyes túlórát, azt megszívatják. Mint mikor neked mondják éjszaka az utcán, hogy vagy ideadod önként a pénztárcádat, vagy leszakítjuk a zacskódat. Há' de kérem, drága bíró úr, én nem vettem el, nekem önként adta ide a sértett a pénztárcát, mondtam is neki, hogy önként adja ide! Mit tehettem volna, ha ideadta?

A másik, hogy sok cég eddig is a törvényes időn felül dolgoztatta a munkásokat. Vagy meghamisították a papírokat, vagy az esetleges büntetéseket belekalkulálták a költségekbe. Nyilván ezután is ezt fogják tenni, mert miért ne, csak ezután még több órára fogják kényszeríteni a dolgozókat, mert a törvénytelen plusz óraszám már kisebb lesz.

Aztán ott van, hogy 3 évig ráérnének elszámolni a plusz órákkal, tehát hogy kiadják csúszóban vagy kifizetik. De 3 évre visszamenőleg már ki emlékszik, hogy mi volt? Pár éve még 2 hónap volt a határ.

2018. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%

Semmi baj nincs vele, csak az ellenzéki sz*roknak van egy indokuk amivel félretudják vezetni a nép birka oldalát.. ugyanúgy lesz minden mint eddig volt, kb semmi nem fog változni. Akiket látsz a tüntetéseken akik ez ellen tüntetnek a legtöbb senkiházi, egyetemisták vagy nyugdíjasok.. pont az a réteg akik még vagy már nem dolgoznak..

De meg lehet nézni az ellenzéki politikusokat is, mintha ők annyira sokat dolgoznának :D a legtöbb gazdag szülő gyerekei, remélem érted amit írok. Ez egy politikai fogás..

2018. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Akkor nem vagyok egyedül mert én se értem mi a gond vele :-D


Nálunk túlóráznának többet, de ugye nem lehet...es mindig ki van fizetve percre pontosan...mivel ilyen cegnel dolgozom ahol nem is kötelező csak lehetőség ha akarunk igy lehet csak én nem érzem át a súlyát? :-D

2018. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében semmi nem változik az emberek java részének, csak annál a pár pocsék cégnél lesz még rosszabb, akik eddig is tojtak a dolgozóikra?
2018. dec. 14. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!