Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki elmagyarázza nekem a...

Valaki elmagyarázza nekem a túlóra törvény lényegét?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézzetek hülyének egyszerűen csak fiatal vagyok, nem értek ehhez de érdekel.Szóval a kormány feljebb emelte a lehetséges túlórázás óra számát, de a túlórát megcsinálni nem kötelező. Igazam van? Lehet hogy nem, javitsatok ki!

2018. dec. 20. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötelező, csak mehetsz a sunyiba, ha nem vállalod el.
2018. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Heti 6 napos munkarend. A dolgozó Fidesz szavazók megérdemlik, őket nem is sajnálom, egyék meg, amit főztek, de a többieket, akik soha nem kértek a Fideszből, sajnálom, és remélem, hogy lesznek sztrájkok országos szinten.
2018. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Soha nem szoktam ezt írni ezen az oldalon, de most kénytelen vagyok:

Ne nekünk kelljen megkeresni neked a Google-n!

Előre bocsájtom, mielőtt beveszed a sok baromságot:

- nem lesz kötelező

- és tárgyhavi munkabérrel megkapod a túlórát is

A többi csak ellenzéki rizsa, a "Mi lesz, ha ..." kategória

2018. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Most olvastam hogy aki aláírja hogy önként válalja a túlórát az egyben lemond a túlóra pénzről is.

Ezt egy elemző szakértő írta aki utána nézett pontosan mindennek.

2018. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Csak mocskos a fidesz, semmi kétség.
2018. dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
87%
A neten és itt is olyanok írnak véleményt akiknek nincs fogalma se erről. Fentebb is voltak ilyenek. Kötelező túlórát eddig is elrendelhettek a munkáltatók. Egyes helyeken alkalmazták kényszerrel más helyeken inkább csak megkérdezték. Egy két jelentkező mindíg akad így nincs kényszerítés pl nálunk. De ismerek helyeket ahol alkalmazzák a kötelező túlórát. És ez törvényes. Most ezt sz óraszámot emelték . Van önkéntes része is. De tudható hogy olyan helyen ahol nincs sok munkahely ezzzel is visszaélhetnek. A havi kifizetés sem igaz. Az adott napot kifizetik plusszban ha bemész ez igaz de a túlórapénz visszatartható a keretmunkaidőben alkalmazott dolgozóknál. Nálun most négy havi keret van. A négy havi túlórapótlékot a negyedik havi fizetéssel utalják. De megtehetnék régebben meg is tették hogy inkább csúszónapot adtak ki mikor kevesebb volt a munka. Így elúszott a pótlék. És ha mondjuk kiadnak járom csúszót egyszerre az utolsó havi bér igen karcsú lesz. Namár most ha három éves keret lesz megtehetik hogy túlóráztatnak orba szájba a végén mégse kapsz egy fillér pótlékot se. Közbejön pl gyár leállás műszaki hiba miatt két hét aztán addig csúszón vagy és fél havi bért kapsz.
2018. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

Hülyeség, hogy azt kell csinálnod, amit a főnök mond.

Ha nem akarod mehetsz másik munkahelyre.

2018. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!