Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés - albérletben élő...

Jogi kérdés - albérletben élő pár kapcsolata tönkremegy, albi az egyik fél nevén, a másik nem is ad bele semmit, munkanélküli. Joga van ott lakni? Nincs bejelentve.

Figyelt kérdés
2018. dec. 25. 14:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"ő meg rád tört és kéred, hogy dobják ki"


ez sem túl életszerű, mert előzőleg szóba került, hogy pl. ruháit kitenni a folyosóra...

De még mindig ez a legkevesebb.

Az illetőnek nincs hova menni, ezért nem reagál semmi ilyesmire.

Kicsit utánanéztem, szívességi lakáshasználót is csak felszólítással lehet kitenni, ha nem költözik ki, akkor peres eljárással. Addig joga van ott lenni.

"a jogvita eldöntéséig megilleti a birtokvédelem."

Mint mikor a bérlők nem fizetnek, nem költöznek ki, és nekik több joguk van, mint a tulajnak. Közben tartozást halmoznak fel, és még csak ki sem lehet kapcsoltatni a közműveket. Na de ez más téma.

A kocsmás verőemberes történet szóba sem jöhet, nem fogja a volt párja kockáztatni sem az életét, sem a büntetlen előéletét.

2018. dec. 25. 19:20
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell kaját tartani otthon, de még egy szelet kenyeret sem, akkor elindul munkát keresni, vagy koldulni, vagy pénzt szerezni, hogy tudjon valamit zabálni és máris lehet zárat cserélni. Ehhez is kell egy alany, aki eteti, az eszem megáll!
2018. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: te sokkal többet tudsz a témáról, mint a válaszolók többsége.

Abban teljesen igazuk van egyébként, hogy egy érthetetlen baromság, hogy nem lehet kirakni a rosszhiszemű lakót. De sajnos ezt mondják a jogszabályok. Utána lehet nézni bármelyik ezzel foglalkozó ügyvéd oldalán.

Ha valaki egyszer jogszerűen költözött be egy lakásba, akár mint szívességi használó, akkor bármi történik, onnan csak bírósági döntéssel lehet kitenni. (Ezért nem jó a macskaetetős példa, mert ott az illetőnek soha nem volt engedélye az odaköltözésre.)

Ha a hivatalosan bérlő fél kihívja a rendőrséget, akkor csak a vállukat vonogatják, és kérik a bírósági határozatot, ami kimondja, hogy az illetőnek nincs joga ott tartózkodni. A rendőrnek nincs lehetősége eldönteni, hogy a másik tényleg nem fizeti-e a lakbér felét, meg tényleg megszűnt-e a kapcsolat és már nem kefélnek naponta.

Ugyanez a helyzet a nem fizető bérlők esetében is. Ha az első hónapot rendben kifizették, de azóta egy fillért se adtak és a rezsit se fizetik, akkor is csak egy 2-3 éves pereskedés után lehet kilakoltatni őket. Szomorú, de a bírói döntésig nem minősülnek hivatalosan rosszhiszemű lakóknak.

Ilyenkor csak az illegális kilakoltatás működik. Meg kell fenyegetni rokonok, ismerősök által, hogy takarodjon kifelé. Már ügyvéd oldalán is olvastam, hogy az ilyen nem legális módszereket javasolta, óvatosan fogalmazva persze.

Azt nem szabad, hogy az ajtó elé ki.aszni a cuccát, mert ha eltűnik a laptopja, vagy csak elviszi és azt állítja, hogy ellopták, a soha nem létező félmilliós aranyláncával együtt, akkor azért feljelentést tehet a rendőrségen.

Amit lehet, az az pl., hogy tanú jelenlétében ultimátumot adni a lakás elhagyására, aztán egy idő után szintén tanú jelenlétében felleltárazni a cuccát, és elvinni valahová egy zárt helyre. Ez is illegális tulajdonképpen, de ha nem tűnik el semmi, akkor egy per végén ki fog derülni, hogy ő meg nem legálisan tartózkodott a lakásban, tehát téged sem büntetnek.

2018. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

#13

Én írtam a macskás példát és az bizony jó!

Honnan veszed, hogy nincs engedélye az odaköltözködésre? Nyilván nem titokban csinálja, hanem a tulajdonos tudtával és engedélyével van ott, mert 20 km-ről nem tudja a macskát etetni, tehát lapozzunk! És ha utána nem hajlandó elhagyni a lakást, akkor mi van, erre válaszolj!

Egyébként ez a példa azért jutott eszembe, mert a családban pont volt ilyen eset, hogy megbízott lakott a házban, hogy etesse a kutyát, macskát. Igaz, ő elment, mihelyt a tulaj hazajött, de ezek szerint nyugodtan maradhatott volna és eltartathatta volna magát a tulajjal.(?)

Ilyen őrült ember a mesében sincs, akármit mond a jogszabály hanem minden életképes ember vágja ki az élősködőt mint a taknyot.

És nincs olyan betelepülő, aki utána megkockáztatna egy pert. Mert mi is lenne a per vége? Tűrésre kötelezik az ingatlan tulajdonosát? Ne vicceljünk már!

Vagy a nemkívánatos lakó elveszti a pert és fizeti a perköltséget, amikor egy nincstelen senki?

Mindezt a mai világban, amikor 3-5 évig is elhúzódnak a bírósági ügyek?

Senki nem olyan elmebeteg, hogy ezt bevállalja és együtt lakjon valakivel évekig, etesse-itassa, akinek semmi jogcíme ott tartózkodni! Teljesen életszerűtlen a helyzet és ezért szokták ezt lerendezni saját hatáskörben, aztán menjen pereskedni a "honfoglaló", de saját jól felfogott érdekében úgysem megy!

2018. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Senki nem olyan elmebeteg, hogy ezt bevállalja és együtt lakjon valakivel évekig"


Neked javaslom, hogy kérdezz rá egy ügyvédnél.

Meg fogsz lepődni, mennyi ilyen eset van.

Nem az a reális, hogy valaki verőembert fogad.

Vagy ha nincs lehetúőséged kérdezni, olvasgass jogi fórumokat.

Hihetetlen történetekre lehet bukkanni, az élet sokkal vadabb sztorikat produkál, mint a filmek.


Az illetőnek nincs laptopja, vagy arany ékszerei. Kb csak a ruhái. Semmivel érkezett a kapcsolatba, még egy korábbi albérletbe. Se egy bútordarabot, se egy lábast, semmit nem vitt.


A hosszú választ köszönöm, végre valaki képben volt.

Nonszensz a magyar szabályozás, de sajnos valóban ez van, a törvény a betolakodót védi.

Önbíráskodáshoz olyan habitus kell, a jogosan ott lakó pedig nem híve az erőszaknak. Én sem lennék.

Ha lenne per, csak egy idióta kockáztatná, hogy az erkölcsi bizonyítványában ez szerepeljen. Elveszítené a munkáját, és később sem találna értelmes helyet büntetett előélttel. A verőember NEM opció, az csak egy bizonyos rétegnek lehetőség, de egy szint felett értelmes ember nem folyamodik ilyesmihez.

2018. dec. 26. 15:09
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, 14-es vagyok, akiről megfelelően leszedted a keresztvizet, mint egy idiótáról, akinek fogalma sincs a való életről!

Nos, én elmesélem neked, hogy raktam ki a disznóól színvonalára lealjasított ingatlanomból komplett családot 3 gyerekkel, miután részletre "megvették" a nem is rossz helyen levő házamat, de az első részlet kivételével 4 hónapig nem fizettek, (ekkor fogyott el a türelmem) de egy fillér rezsit sem és mivel nem akartam, hogy kikapcsolják az órákat, fizettem helyettük.

3 tanúval mentem, ÉN(!) nyitottam fel a lakást, majd 2 tanú jelenlétében este 10-ig csomagoltunk, leltároztunk. Mindenről - a szemét hegyekről, szétrombolt fürdőről, döglött patkányokról, az orbitális kuplerájról, szemétről, koszról - fotókat készítettünk. Aznap éjjel ott aludtunk, másnap fuvart rendeltem és az összes kacatjukat elszállítottuk az egyik rokonukhoz.

És nem cigányok voltak!

Mielőtt valaki zokogni kezdene miattuk, nem voltak nyomorultak, nagyjából 6-700ezer volt a havi jövedelmük és éppen Olaszországban nyaraltak.

Ennek 5 éve és a kutya nem foglalkozott vele, hogy engem felelősségre vonjon.

Az egyetlen jogi lépés az volt, hogy a kötött szerződést semmissé tegyem és ezzel lekerüljön a széljegyzetük a földhivatalnál, de ezt is megoldottam az ügyvédem segítségével.

És ha azt hiszed, hogy egy 120 kilós, 2 méteres pasas vagyok, hát tévedsz! Nő vagyok, aki akkor volt 62 éves és mellesleg még mozgáskorlátozott is.

Szóval, engem nem érdekel, hogy te és az ismerősöd hogy fogjátok megoldani a helyzetet, kérdeztél valamit, arra többen elmondtuk a megoldást, de ezért a szó amit keresel a "köszönöm", nem pedig a hegyi-beszéd az erkölcsi magaslatodból!

2018. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok ás még annyit:


EZ, még ha ki is penderítené, nem kerül be az erkölcsijébe senkinek, emiatt ne fájjon a fejetek!

Milyen tájékozatlanság kell ehhez?

Csak a börtönviseltek erkölcsije nem tiszta.

[link]

2018. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mennyi gonosz ember! Egy kapcsolat tönkre ment, és semmi emberség nem szorult senkiben. Ki kell dobni, mint egy kutyát, írjátok. Talán a másik felet is meg kellene hallgatni. Ülj le vele nyugodtan beszélni, segíts neki e kilátástalan helyzetben munkát, albérletet keresni. Emberségből elégtelen!😧🤔
márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!