Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásátíratás történhet úgy...

Lakásátíratás történhet úgy ha nincs meg a tulajdoni lap? Illetve ha netalántán temetésre kerül a sor akkor a születési anyakönyvi kivonat hiányában tényleg szóba sem állnak velem?

Figyelt kérdés
Egy lakásátíratás küszöbén állunk, viszont sajnos nem találom a tulajdoni lapot. Így is megoldható az átíratás? Elvileg úgy hallottam hogy ezt a papírt az ügyvéd is le tudja kérni. Már mindenhol kerestem itthon, de sajnos sehol nem találom. Illetve kérdezném még, ha nincs meg a születési anyakönyvi kivonat az milyen hátránnyal jár? Esetleg honnan tudnám én azt beszerezni?

2018. dec. 28. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lekérhető online is, 1000 forint a nem hiteles tulajdoni lap elektronikus másolata. Ha holtig tartó haszonélvezeti jogot akarsz töröltetni, akkor a halotti anyakönyvi kivonat kell.
2018. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd is le tudja kérni, ő nem is intéz semmit, ha nem saját maga által lekért tulajdoni lap van a kezében. Önköltségi áron, azt hiszem (de nem biztos), 3000 Ft, amit veled fizettet. Szóval ne kérd le külön pénzért, mert az ügyvéd úgyis lekéri, és úgyis ki kell fizetned.
2018. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Születési anyakönyvi kivonatot is lehet kérni attól az önkomrmányzattól, ahol az illető született. Levélben is lehet kérni.
2018. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bemégy a földhivatalba, bemondod a címet (tulajt, helyrajzi számot stb) és kiadják. A szemle asszem 3000 Ft, a teljes meg 6000. Ügyvédi is le tudja kérni, de az plusz pénz. Amúgy a magyarorszag.hu-n van erre egy külön felület. Atz viszont nem mindenhova jó
2018. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
6250 a hiteles tulajdoni lap, de mi értelme? Mikor az ügyvéd ugyanazt a tartalmat 1000 forintért lekéri, és bárki más is le tudja kérni ha van Ügyfélkapu regisztrációja. Évente az első 2 lekérés ingyenes. Csak az adatok miatt 6 ezer forintot kidobni bolondság. Egy adásvételi összeállításához nem kell hiteles tulajdoni lap, a szemlén is rajta van minden adat, a tulajok meg a terhelések is.
2018. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a segítő jellegű kommenteket!
2018. dec. 29. 13:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a tulajdoni lappal felesleges foglalkoznom, azt az ügyvéd fogja intézni. Viszont a születési anyakönyvi kivonatot attól az Önkormányzattól kell igényelni ahol az illető született? Tulajdonképpen egy kérvényt kell benyújtani oda?
2018. dec. 29. 13:03
 8/12 anonim ***** válasza:
kormányablaknál kell kérni. de mire kell ez?
2018. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, nekem azt mondták, hogy elhalálozás esetén születési anyakönyvi kivonat hiányában nagyon szóba sem állnak velem...
2018. dec. 30. 12:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rosszul mondták, vagy rosszul értetted. Születési egész biztosan nem kell. Halotti az kell, mert a halott tulajdonos ugye nem tud aláírni, és ez a dokumentum bizonyítja, hogy nem egy élő személytől akarod elzabrálni az ingatlant.

Meg kell még hagyatékátadó végzés, hogy tényleg te lettél az örökölt ingatlan jogosultja.

Amennyiben jól értettem, hogy milyen ügyben kérdezősködsz.

2018. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!