Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közös képviselő leráz és...

A közös képviselő leráz és nem válaszol. Hová forduljak? Ki a munkaadója?

Figyelt kérdés

Több, mint 3 hónapja próbálom elérni a közös képviselőt sikertelenül a pinceelosztás kérdése ügyében. Eleinte egyedül emailen sikerült elérnem, bár lerázni próbált benne. Először közölte, hogy szerinte nem lakom itt vagy nem vagyok tulajdonos. Mondtam, nézzen utána én vagyok a tulajdonos. Közölte szerinte albérlő vagyok és a főbérlővel intézzem az ügyet amit akarok. Írtam újra, hogy én vagyok a tulajdonos. Válaszában írta talán frissen költöztem oda. Válaszoltam, hogy már 35 éve ebben a lakásban lakok. Legyen szíves reagálni az ügyre, amit írtam neki. Ezután nem válaszolt. Történt ez 1 hónapnyi (!) levélváltás után. Azóta nem reagál.

Ki alkalmazza a közös képviselőt? Ki a felettese? Hová forduljak, hogy eltudjam intézni az ügyet amit szeretnék?



2018. dec. 28. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselőnek TE VAGY a felettese, a többi tulajdonostársaddal együtt.
2018. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy intézzem az ügyet, amikor leráz?
2018. dec. 28. 20:44
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

A közös képviselőt a társasház közösség választják meg. Általában egy közös képviseletre szakosodott céggel szerződnek, de lehet ezer más variáció is.

Ha kiderül hogyan választott közös képviselőt a társasház utána lehet válaszolni a kérdésedre.

2018. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Te vagy a munkaadója.
2018. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A közös képviselőnek kell legyen fogadóórája. Oda szépen elmész és akkor nem tud "lerázni".

Ha ez nem jön össze, a következő lakógyűlésre összeszeded a gondolataidat és ott, melegében nyíltan előadod a kérdésedet.

2018. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Várd meg egyszer az éjszakaia kapualjban egy baseball ütővel.
2018. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha egy közös képviseletre szakosodott KFT egyik alkalmazottja látja el a közös képviselői tevékenységet akkor sem a felettese sem a munkaadója nem lehet egy lakó a közös képviselőnek. A közös képviselet általában egy polgárjogi szerződéses viszony a társasház és a megbízott kezelő között.
2018. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg javaslom a Társasházi törvény olvasgatását. Közös képviselő csak tulajdonos lehet! A Kft vagy bárki egy megbízott, a szerződést a Közgyűléssel kötötte. Az persze lehetséges, hogy egy béna banda, akiket ott és akkor vernek át, ahol csak lehet.

Kérdező, ha a fele igaz annak,amit mondtál, talán beszélni kéne néhány tulajdonostárssal.

2018. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, a közös képviselő nem a környéken lakik és sok más házban is közös képviselő. Egy Kft levélcíme, egy telefonszám, ami mindig kivan nyomva és egy emailcím tartozik hozzá. Ennyi. Ha lenne valahol fogadóórája és tudnám hol természetesen rég megkerestem volna.
2018. dec. 29. 00:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ajánlott tértivevényes levél ill soron kívüli közgyűlés összehívása
2018. dec. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!