Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért mekkora büntetés,...

Szabó Tomii kérdése:

Ezért mekkora büntetés, illetve bevonják a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Adott egy éjszaka, amikor is kanyarodtam balra és elcsúszott az autó hátulja. Jobb oldalt autók álltak nem akartam beléjük menni, elhúztam balra a kormány-t.baloldal-t egy néni tolta a biciklit, amint megpillantottam elrántottam jobbra és a farával elkapta a járdán a biciklijét toló öregnénit. Megálltam hívtam mentőt rendör-t stb. A néni mondta neki nem kell mentő meg hasonló ennek ellenére is kihívtam.Helyszinelők stb. Nos mostanság kiderült,hogy valami testrésze eltört.Mekkora büntetést illetve elvehetik e a jogosítványom? És ha igen mennyi időre?

2019. jan. 2. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha a baleset miatt az okozón kívül más személy nyolc napon túl gyógyuló sérülést – pl. csonttörést – szenved el, akkor már közlekedési bűncselekmény valósul meg.

Emiatt legfeljebb egy évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható az okozó, de gyakrabban több százezer forint összegű pénzbírságot szab ki a bűntető Bíróság."

[link]

2019. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A büntető törvénykönyv a kisebb súlyú közlekedési bűncselekmények esetén lehetőséget biztosít arra, hogy a balesetet okozó jóvá tegye tettét, vagyis közvetítői eljárás keretében – vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva – a sértett által elfogadott módon és mértékben a balesettel okozott sérelmet jóvátegye. Ennek feltétele, hogy a balesetet okozó beismerje a bűncselekmény elkövetését, vagyis azt, hogy a baleset az ő hibájából következett be.


Amennyiben a közvetítői eljárásban a feleknek sikerül megegyezni egymással, az ügyészség a büntetőeljárást megszünteti a baleset okozójával szemben, így nem kerül sor felelősségre vonásra, és az okozó tiszta lappal vezethet tovább. Ha a balesettel összefüggésben súlyosabb, maradandó sérülés – még rosszabb esetben a sértett halála – következik be, úgy a büntetőeljárás ugyan nem szűnik meg, azonban a büntetés korlátlanul enyhíthető." Az én esetemben nem kisebb súlyú közlekedési büncselekmény történt? Esetleg nem lehetne e a fentébb említett dolgokként eljárni?! Persze,ha a sértett-el közösnevezőre jutnék!?

2019. jan. 2. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostanában a sok baleset miatt kicsit keményebbek. Ha kiderül, hogy túl nagy sebességgel jöttél, akkor jajj lesz neked. Ráadásul szabályosan közlekedő gyalogost kaptál el.
2019. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak a büntetés felső határa van megszabva, az alsó nincs.

Hogy hogyan fognak dönteni, az leginkább a helyzettől függ. Pl. volt-e gyorshajtás (akár relatív), milyen mértékben, telefonáltál-e vezetés közben, sértettél-e egyéb jogszabályt, a kocsin milyen gumik voltak, a bicikli vagy a gyalogos ki volt-e világítva, stb. Tehát, ha mondjuk te a lehető leggondosabban jártál ez a vezetésnél, és csak pl. egy gödör dobott meg, akkor tényleg nem kell a jogosítvány elvételétől tartani, meg nagy összegtől se.

2019. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!