Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kölcsön kérem a haverom...

Ha kölcsön kérem a haverom laptopját, amelyen illegálisan telepített Windows található, és azt használom, akkor én bűncselekményt követek el?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az illegális letöltés, telepítés, használat, és ezek kényszerítése is bűncselekmény. De van egy pont, amit nem értek. Ha a laptop, amely illegális szoftvert tartalmaz, nem az enyém, akkor mi a helyzet a használattal? Pl akár egy munkahelyen a főnök kalózkodott egyet, aztán én szívom meg? Vagy családi gépen egy rokon használja alaptopot, ami kalózkodással lett "összerakva".?? Vagy csak egyszerűen átmegyek a haveromhoz, ahol az ottani gépen böngészek, elméletileg kapásból bűncselekményt követtem el?


VAGY csak akkor követek el bűncselekményt, ha konkrétan munkához használom a laptopot? VAGY ezekben az esetekben egyaránt a laptop tulaja a felelős és ő követi el, mert ő a szóban forgó szoftverek "használója"?


Erre nagyon kíváncsi vagyok, számomra nem világos, hogy mit jelent az "illegális szoftver használat".



2019. jan. 3. 03:42
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Amerikában illegális, Németországban is üldözik, más országokban leszarják.
2019. jan. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Magyarországon semmit.
2019. jan. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtan használd. Esetleg hallottál róla, hogy valakit felelősségre vontak volna ilyesmi miatt? Na ugye.
2019. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tégedet sem az eszed miatt szeretnek.

Rádjön a szapora, betérsz egy helységbe, a nagydolog elvégzése után négy szekénytermetű rendőr leteper.

- Használta a WC-papírt?

- I.Ig..igen.

- Ön bűncselekmény követett el; a WC-papír lopott!

2019. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha rád tudják bizonyítani, hogy tudnod kellett volna a szoftver illegális voltáról, vagy legalábbis gyanúsnak kellett tartanod és rá kellett volna kérdezned, akkor büntethetnek. Ha kölcsönkaptál egy gépet, nem kell tudnod róla. A munkahelyi géped szoftverjéhez semmi közöd nincs, ha nem te vagy az informatikus. Ha a te gépeden találják meg, és elismered, hogy te telepítetted, akkor tudnod kellett róla, megcsavargatják a töködet. Ha valaki felrakta neked, és nem kért érte pénzt, vagy csak jelentéktelen összeget, akkor fel kellett tételezned, hogy ez esetleg nem jogtiszta, és rá kellett volna kérdezned. Ha mégsem, akkor megbuktál.

Valami ilyesmi, de nyilván konkrét eseteket nem nagyon tudok, mert nem jellemző, hogy bárkit is elkapnának. Inkább ha valami más jellegű ügy kapcsán lebukik, és a gépét átnézik, aztán illegális szoftver van rajta, akkor még ezt is hozzácsapják.

2019. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!