Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott munkahelyen ahol olyamat...

Adott munkahelyen ahol olyamatos munkaviszonyban vagyok, szabályos új pozíció betöltésekor új próbaidőt szabni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Egy termelő cégnél dolgozok lassan egy éve, határozatlan idejű szerződéssel.

Amiota itt vagyok léptettek elő, és most év elejétől megvariálják a beosztásom és a titulusom is. Az a hír járja, hogy a szerződést úgy módosítanák, hogy uj probaidot szabnának meg. Lehet ilyet? Szolhatok ellene?

Megneztem a munkatorvenkonyvet, az nem ír elő ilyet, még opcióként sem.



2019. jan. 6. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Mert ha az új munkakörben nem felelsz meg, akkor a szerződés miatt visszacsökkenthetnek a volt pozícióba.
2019. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha olyan beosztásba kerülsz, ahol más szervezeti egység vezető lesz a munkáltató. Pl. nagyobb cégeknél sokszor az üzletág vezető a munkáltató, nem pedig a cég nagyfőnöke.
2019. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!