Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki ért a joghoz az segítsen....

Aki ért a joghoz az segítsen. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az anyukám után örököltem a nagy szüleim házából mivel ő elhalálozott. Ám sok az örökös én az anyukám utáni részembe beköltöztem és a többi részt is használom a házba de a többi örökös követeli, hogy fizessem ki őket mert minden szobát használok. Nos tényleg ki kell őket fizetnem a házból? Mit tehetnek ellenem ha nem fizetem őket ki? Ebben a helyzetben be köttethetem a villanyt,gázt,vizet vagy abba ők is beleszólhatnak?

2019. jan. 8. 19:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Összesen 8 örökös van mivel a nagyszüleimnek 3 gyereke van és abból már csak 1 él. Én az unokája vagyok a nagymamámnak meg még van 4 unoka rajtam kívül aki örököl.
2019. jan. 8. 19:57
 2/4 Drazicc ***** válasza:
100%
Szépen lassan meg kell tőlük venni a ház többi részét, vagy a nem tudsz annyi pénzt előteremteni akkor pedig egyezségre jutni, hogy használod, milyen körülmények között, de ha reménytelen akkor el kell adni a házat és elosztani a pénzt olyan arányban ahogy az jár. Igen beleszólhatnak ugyanis ők is tulajok.
2019. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az övék ugyanúgy mint a tiéd is, jogosan tartanak igényt vagy az épületre vagy annak az árára, neked nincs jogod sem lehetőséged kizárni őket a jogos örökségükből,


anyukámék 7en voltak testvérek, nekik is ez volt a helyzet, csak ott igazán senki sem tartott rá igényt ezért nem volt belőle baj.


Szóval jelenleg az ő telkükön és épületükben (is) tartózkodsz, ez kb egyezik az illegális lakásfoglalással jogilag, aként is vagy büntethető amennyiben használod.


gondolom neked sem tetszene ha te lennél a másik oldalon, hogy van egy tulajdonod amiből valami hasznot szeretnél látni, de nem tudsz egy másik személy miatt. :)


szó mi szó, vagy fizesd ki őket, vagy engedd meg nekik hogy eladják, vagy fizess részarányos albérletet esetleg részletfizetést.

2019. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megtehetik, hogy kérik a részüket, igen.

Ezzel az erővel akárki az ő részét akár bérbe is adhatja és nem szólhatsz bele, élhetsz idegenekkel együtt.

2019. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!