Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi alapján fognak beazonosítan...

Mi alapján fognak beazonosítani bankba földhivatalba ha ennyire megváltoztatom a nevem?

Figyelt kérdés
Név változtatás. Férjnél vagyok de a lánykori nevem maradt meg. De most a lánykori nevem 2. keresztnevet (pl. Kis Anna Emília) az Emíliát el fogom hagyni és utána egybol felvenném a férjem vezetéknevét (Nagy János) es így Nagy Anna szeretnék lenni. Mi alapján fognak beazonosítani bankba földhivatalba ha ennyire megváltoztatok mindent? Az okmányokat akkor mennék cserélni mikor már Nagy Anna vagyok.

2019. jan. 9. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leánykori név, szül. idő, hely, sz. ig. szám, ügyfélazonosító, stb.
2019. jan. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a lánykori nevem is megváltozik mivel elhagyom a másik keresztnevem, és az uj személyigazolvány által uj szám is lesz hozzá.
2019. jan. 9. 07:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Van egy személyi számod, ami marad
2019. jan. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
A leánykori neved nem változik meg. Ha Kis Gabriella Annaként anyakönyveztek, akkor is ez marad a leánykori neved ha felveszed a férjed nevét (pl Nagy Péterné Anna)
2019. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A születési neved nem változik. Te hiába változtatod meg ezerszer a neved, attól még egy néven születtél. Az lesz a születési neved.

De egyébként nyilván vannak más személyi adatok, születési hely, idő, édesanyád neve, ami alapján simán beazonosítanak.

2019. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Voltam anyakönyvvezetőnél.Elmondta hogy a szüleltési nevem fog megváltozni ezentúl ez lesz a lánykori nevem a Kis Anna. Új anyakönyvi kivonatot kapok. Erről majd kapok egy igazolást és azzal kell mindent átiratnom azzal tudom csak igazolni hogy én én vagyok. Semmi mással.
2019. jan. 9. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvvezető jól mondta. A születési neved, amit a köznyelvben lánykori névnek is szoktunk hívni, ezentúl Kis Anna lesz. A házassági neved, közkeletűbb nevén a férjezett neved pedig Nagy Anna, és ezután ezt fogod használni mindenhol, így fognak szólítani, így kell majd aláírnod, stb. Illetve a másik része is úgy működik, ahogy az anyakönyvvezető mondta, szóval az általa kiállított igazolással tudod majd igazolni magad.
2019. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!