Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Piromániások, mi a véleményete...

Piromániások, mi a véleményetek arról, hogy lekapcsoltál a bombashopot?

Figyelt kérdés

Bezárt végleg, legalábbis egy időre biztosan. Illetve szerintetek az véletlen lenne, vagy ez a bombashopos dolog inspirálta a többi nagyobb online pyroshopot arra, hogy leszedje az F4 kategóriás petárdákat?

Illetve ezzel egyidejűleg eltűnt a pyrofans is, meg a megapyro is. Szerintetek van összefüggés?



2019. jan. 17. 14:59
 1/9 A kérdező kommentje:
lekapcsolták*
2019. jan. 17. 15:00
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Csak nem jönnek a Nemzeti Tüzijátékboltok?
2019. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha beírod a gugliba, akkor egyszerű megtalálni ezt a cikket: [link]


A bombashop, és a pyrofans-t is bezáratták.

Na a helyzet kb a következő: Az F4 ha jól tudom kizárólag Csehországban, és ott is csak komoly határok között legális. Jogellenes jelöletlen csomagokban szállítani, speciális futár nélkül, ahogyan bármelyik más országba importálni olyan személyeknek, akik nem rendelkeznek képesítéssel. Ja.. és számlát sem adtak, úgyhogy adócsalás is van a dologban.

Ez a német és a holland hatóságoknak szúrta leginkább a szemét, de jogilag nem sokmindent tudtak velük kezdeni, egészen mostanáig: a lengyel hatóságokat bevonva szedték le ezeket a boltokat. Az egész tulajdonosi és vezető réteg a hűvösön, az összes cucc lefoglalva, kiadták a vásárlók adatait a német és holland hatóságoknak, konkrétan házhoz mennek az illegális tűzijáték miatt.

Arra, hogy ezek a boltok újra kinyitnak, semmi esély, vagy legalábbis nagyon minimális... És utána ott lesz az, hogy nincs vásárlói bizalom, hiszen pl Németországban ki fogja újra megkockáztatni, akit egyszer (/majdnem) elkaptak? Pedig az a legnagyobb piac.

Amikor a bs bezárt, hirtelen a pyrofire meg a pyrogate oldaláról is eltűntek az F4 cuccok. Gondolom várják a dolog kimenetelét, nem akarnak a bombashop sorsára jutni... Valamint feltételezem hogy jogilag utána néznek majd a dolognak, hogy Csehországban mennyi esélyük van ugyanerre, hiszen ők ebből most nagyot tudnak szakítani, mert a két legnagyobb webshop bezárt.


Személy szerint én nagyon sajnálom, egy nagyon jó bolt volt, óriási választék, jó árak.. ilyen még egy nem lesz. Úgyhogy kissé szomorú is vagyok miatta..

Viszont mindezek után nem is rendelnék tűzijátékot soha többé. Akkor inkább kimegyek Csehországba és veszek, minthogy kiadják az adataimat, holott itthon még a tűzijáték csomagként való feladása is illegális. Én úgy gondolom, hogy egy ideig szünetet kell tartani, ki kell várni mi lesz ebből. Nem csak az F4 cuccok miatt, hanem főleg amit az előbb írtam. Nem hiszem ugyan, hogy a magyar hatóságok nagyon törődnek ezzel, de már az is hatalmas pénzveszteség ha adott esetben nem engedik be a csomagot az országba.. hát még ha meg is büntetnek.

2019. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem mindenki tul fogja élni. :D
2019. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kecske.9000 ***** válasza:
92%
Csalódtam a "rend őreiben", mint már sokszor. Azzal bezzeg amivel kéne nem foglalkoznak
2019. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Így van, igazad adok az utolsónak valamilyen szinten, + köszönöm a 2.-nak az infót. Aki meg hülyeséget ir, az ne írjon már, komoly válaszokat, véleményeket várok.

Remélem minél hamarább visszakerülnek a shopokba az F4 kategóriás cuccok, forever pyro!

2019. jan. 19. 15:38
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Basszus

Pont most írtam ki egy szinte ugyanerre vonatkozó kérdést főleg az f4 miatt.

Egy rugóra jár az agyunk xD.

Én egyszer rendeltem pyrofire ről meg is jött rendben.

Amúgy nagyon sajnálom.

Jó hír viszont: Szlovák konténer ahova járunk,idén pult alól vettem dumbum 50 et.(50g úgyhogy bőven f4).

Tavaly ez nem volt.

Remélem idén is lesz. Pult alól árulták a dumbum 30 at meg 50 et. Annak mondták hogy van akin látták hogy komolyabban érdeklődik a petkók után(pl.én hatóanyagtartalomról kérdeztem őket mert nem volt 5g dumbum csak kisebb).

Nem kockáztattak hogy egy pl.kisfia által kikönyörgött ördögpatronért bekocogó aggódó anyatigris esetleg beköpje őket.

Csan annak adták tudtára a "titkos finomságot" akinek a beszédéből érződött hogy "hardcorebb pyro fan".

2019. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azóta egyébként visszatért a B.S. f4 estől,mindenestől.
2020. aug. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

#8, hol?

Én nem találom. Konkrétan a domain eladó. Vagyis mikor én néztem az volt.

2020. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!