Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen szigorú a fegyverh...

Miért ilyen szigorú a fegyverhatástalanítás?

Figyelt kérdés

Igazából nézegettem hirdetéseket, és látom hogy az összes 2.vhs, és még az az előtti 19.századi fegyverek is, mind hatástalanítva vannak. És ez nem szimpla ütőszeg levágást, hanem behegesztést, és szétfurkálást jelent.

Bár azért kérdezném hogy ezek mennyire "károsítják" a fegyvert?

Mármint így az érték vesztés mindenképp megvan.

De belsőleg mennyire vesztik az eredetiségüket. vagy hogy fogalmazzak.


Nyilván tudom hogy mi célja van ennek, hogy ne szaladgáljon senki se lőfegyverrel. De aki igazán lövöldözni akar, illegálisan az szerez magának más úton.


Vagy mi kell ahhoz hogy ne hatástalanított fegyver lehessen csak egy személynél? Mindenképp fegyvertatasi? És inkább megéri hatástalanítani, mint hogy azt beszerezni? vagy annyira szigorú lenne a fegyvertartási engedély is?


Vagy tegyük fel hogy a padláson megtalálnám a nagyapám eredeti mp40-esét, ha azt akarnám hogy legálisan legyen nálam, elkel vinnem, szétflexelni, hegeszteni, és furkálni?


Nem tudom ezt annyira értelmetlenek tartom, ennyi erővel a 14. századi kardoknak is flexeljék le az élüket. XD


És melyik országokban van ugyan ilyen törvény? Ahol csak hatástalanított fegyver lehet az embernél? És ez milyen régi fegyverre értendő? Gondolom az egész EU-ban ez van.



2019. jan. 17. 23:25
 1/6 árokpart ***** válasza:
62%
Egy véleményen vagyok veled kérdező. Ha a kormány ezen lazítana, netán a miniszterelnök úr 10-én a Várkert Bazárba ezzel kapcsolatban jelentene be könnyítéseket és más területen esetleg megszorítana simán elfogadnám cserébe. Nagyon sok embernél rengeteg szavazatszerzést hozna még talán a sztrájkok is gyengülnének simán.Ez nagyon kommunista hagyomány ez a zéró tolerancia a fegyvereknél. Szimbolikusan a 1989-es rendszerváltás végső lezárása lehetne egy ezzel kapcsolatos könnyítés. Ahogyan írod a mai világban ilyen technológiai fejlettségnél a titkosszolgálatok lazán ki tudnák szűrni, hogy ki a bűnöző és ki gyűjti esetleg a régi fegyvereket. Illetve annak örülnék ha ezekre bevezetnék a könnyített tartási engedélyt mint Csehországban hagyományőrzés céljából tartott tartás jogcímén. Tehát még azt sem kívánja senki, hogy ezekre ne kelljen engedély.
2019. jan. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

1.: Azért szigorú, mert fosnak a vissza élesítéstől.

2.: Idehaza érdemesebb gázosra alakíttatni, mint hatástalanítani.

3.: Ha találnál élest, azt nem tarthatnád meg, sehogy!

4.: Az EU-ban mindenhol ilyen a törvény a hatástalanításra. De pl. idehaza lehet élesből alakított gázosod, de a Németeknél tilos!

5.: Éles meg csak engedélyre. Sport, vadász, önvédelmi, szolgálati.


[link]

2019. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Országonként eltérőek a hatástalanítási szabályok, de Magyarországon tényleg az idegbeteg paranoiás hülyék írták őket. Szlovákiában sokkal lazább. Viszont az EU-n kívül sincs mindenki eszénél: Kanadában például nincs is ilyen, hogy hatástalanított fegyver, mert mindenféle fegyverreplika birtoklása bűncselekmény. Még a nálunk minden további nélkül tartható riasztópisztolyért is börtönbe kerülhetsz.
2019. jan. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A magyar fegyvertörvény arra hasonlit mint ha megkérték volna Mari nénit Alsómocsoládról hogy döntse el mennyi legyen a legnagyobb sebesség autópályán. Neki a biciklivel száguldás volt életben a csúcs amikor átkerekezett a szomszéd faluba világot látni, ezért jólesz az autósoknak is a 40 es korlátozás. Minek rohanni.

Az a biztos ha a korrupción kivül mindent betiltunk.

2019. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A Cseh tartásit én is olvastam hogy enyhébb, és teljesen jól megoldható, csak nem tudtam mire vonatkozik.

De ha így van megcsinálva hogy mint gyűjtő tarthat fegyvert ez szerintem jó megoldás.


Nálunk meg inkább szigorodik ahogy leszűrtem, mert van hogy pl. 1992 évi szabály alapján hatástalanított, és van hogy 2005 évi alapján és az meg több módosítást jelent. Vagyis ahogy leszűrtem.


Csak magán területen birtokolható, lőni nem lehetne vele, még ezzel is megelégednék. :D (bár lehet pont így lenne)

Vagy még azzal is ha egy üveg szekrénybe ellenne zárva és félévente ellenőriznének egy matricát, hogy nem e volt kinyitva.. :D :D Még ez is jobb mint szét furkálni, és roncsolni a fegyvert. :D


Mondjuk olyat láttam hogy M.o-n (gondolom mivel vadász) volt nála működő ppsh, ugye csak 1lövetűvé volt átalakítva.(mármint ha ez átalakítást jelent) Ez Yt-n volt videóban. Szóval neki nem kell hatástalanítani.


És a lőtereknek milyen engedélyek kellenek? Mert ott egy csomó lőfegyver, azt hiszem még automatába is lehet használni. stb.stb...


Amúgy én is támogatnám pl a Cseh mintát átvenni, vagy legalább egy kis enyhítést bevezetni, és jó látni hogy más is így van vele. :D

2019. jan. 18. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemély Magyarországon nem lőhet sorozatot. A lőtereken az AK is csak egyes lövésre állitható be.
2019. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!